Realme tarafından ilk SLED televizyon tanıtıldı

Realme tarafından ilk SLED televizyon tanıtıldı

Çin menşeli teknoloji şirketi Realme tarafından dünyanın ilk SLED teknolojisine sahip olan televizyonu bugün itibariyle tanıtıldı. Şirketin iddiasına göre SLED yapıdaki teknolojiye sahip olan televizyonlar QLED teknolojisinden daha iyi sonuç elde ediyorlar.

Dünyanın İlk SLED Televizyonu
Özellikle son yıllarda başarılı teknolojik atımları ile öne çıkan Realme firması, bugün itibariyle yeni nesil televizyonunu tanıttı. Bu özel televizyon hem şirket hem de teknoloji dünyası için önemli bir değer taşıyor çünkü firmanın tanıttığı model, dünyanın ilk 4K SLED televizyonu oldu.

 

SLED teknolojisine sahip olan televizyon, 55 inç boyutunda olacak ve NTSC renk yelpazesinin yüzde 108 gibi yüksek bir oranını kullanıcıya seyir halinde yansıtabilecek. Bu sayede ekrana yansıyan tüm görüntülerde önceki televizyonlara göre çok daha canlı ve gerçekçi bir görüntü elde etmek mümkün olacak. Aynı zamanda televizyon gözlerin yorulmasını engellemek amacıyla mavi ışığı da kontrol altında tutarak daha uzun süreli televizyon izleme keyfi yaşatacak. Realme’nin bu özel televizyonun satış tarihi ise henüz belli değil.

 

SLED Teknolojisi Nedir?
Firmanın büyük bir övgü ile tanıttığı SLED teknolojisi için yine firmanın yanıtına bakmak yararlı olacaktır. Doğada ham halde beyaz ışık; kırmızı, yeşil ve mavi tonları olmak üzere üç renk tarafından oluşuyor. QLED yapıya sahip ya da diğer televizyonlar arka ışık olarak bu yüzden mavi ışığı temel alıyorlar ve mavi ışığın daha sonra beyaz ışığa dönüşmesini sağlıyorlar.
Firmanın SLED teknolojisi ise mavi ışığın sebep olduğu etkileri azaltmak amacıyla çalışıyor. Buna göre, mavi ışık yerine kırmızı, yeşil ve mavi ışık bir arada kullanılıyor, ortaya da daha saf bir ışık çıkmış oluyor. Aynı zamanda görüntülerdeki renk dağılımı daha dengeli olurken, gözleri yoran mavi ışığın etkileri de azaltılıyor.