Sanal kart nasıl oluşturulur?

Sanal kart nasıl oluşturulur?

Kredi kartlarında yaşanan internet alışverişi mağduriyetlerinin yaşanmaması için ilk önlemlerden biri sanal kartlardır.

Sanal kart nedir sorusu, internet üzerinden alışveriş yaparken en çok karşılaştığımız sorulardan biri olmaktadır. Çünkü kredi karı ile alışverişler bazı durumlarda güvenilir olmaktan öte bir duruma geçmektedir. Sanal kart, içerisinde bakiye olmadan alışveriş yapılamayan bir ön ödemeli alışveriş kartıdır.

Bu durumda başkaları sizlerin bilgisini ele geçirse bile içerisinde sizin yüklediğiniz kadar bakiye olacaktır ya da olmayacaktır ve kullanması imkansız hale gelecektir. Bunun yanında internet alıverişlerinde kullanılan güvenlik sağlayan bir sistemdir ve karın fiziki olarak olmaması başkalarının eline geçmesini de imkansız hale getirecektir.

Sanal Kart Nasıl Alınır?

Sanal kart nasıl alınır sorusu da bu konuda araştırma yapanların en çok merak ettiği konulardan olmaktadır. Bu kartı bankalardan temin etmek mümkündür. İnternet bankacılığından ya da telefonla edinebilirsiniz.

Günümüzde en çok kullanılan online alışveriş yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Başvurusu ise birkaç basit adım ile yapılabilmektedir. Ancak hemen her bankaya göre değişmektedir. Genel olarak şu şekilde temin edilir.

Bankanın mobil uygulamasına girilir.

Kartlarım sayfasına girilir.

Bu sayfada sanal kart bölümü açılır.

Sanal kart oluştur butonuna basılır.

Bankanın talep ettiği bilgiler girilir.

Kart limiti belirlenir.

Sanal Kart ile Taksitli Alışveriş ve Market Alışverişi Yapılır mı?

Somut bir kart olmadığı için market alışverişi yapmak mümkün değildir. Sadece internet üzerinden yapılan harcamalarda kullanılabilmektedir. Bunun yanında oluşturulan sanal kartlar ile taksitli alışveriş yapmak mümkündür. Bunun yanında çeşitli avantajları da bulunmaktadır. Örneğin kart aidatı gibi ücret ödemezsiniz. Bunun yanında bankanın size sunduğu tüm olanak ve fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

Neden Tercih Edilmeli?

Sanal kart neden tercih edilmeli sorusu da bu konuda araştırma yapanların merak ettiği konulardan biridir.

Güvenlik riskini ortanda kaldırmak

Kişisel verileri güvenli altına almak

Bu tür durumlar için sanal kart tercih edilmelidir. Özellikle internetten çok sık alışveriş yapanların mutlaka uygulaması gereken yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenlik zafiyetinin ortadan kalkması için atılacak adımların başında gelmektedir.