iPhone'da Siri nasıl kapatılır?

iPhone'da Siri nasıl kapatılır?

Siri özelliğini telefonunuzdan kapatmak için ios sürümünün 11 ve üzeri olması tavsiye edilir.

Örneğin son zamanlarda çok sıklıkla gelen siri kendiliğinden açılıyor sorununa çözüm bulmak içinde kapatma işlemlerini uygulayabilirsiniz. Siri özelliğini telefonunuzdan kapatmak için ios sürümünün 11 ve üzeri olması tavsiye edilir.

Öncelikle telefonundan ayarlar alanına girin. Genel bölümünden sonra erişilebilirlik alanına giriş sağlayın. Bu alanda telefonunuzun kullanımı için çok güzel özellikler vardır. İlk sırada yer alan siri seçeneğini seçerek ilerleyin. Ve yanındaki açma kapatma seçeneğini değiştirerek siriyi kapatabilirsiniz. Bu işlem ile siriyi tamamen telefonunuzdan kapatmış olursunuz.

 

Sirinin Öneri Özelliğini Kapatarak Sadeleştirin

Siri uygulaması pek çok kolaylık sağlar. Örneğin elleriniz dolu iken siriye vereceğiniz bir komut ile telefondan arama yapabilir. Ya da dışarıdaki hava durumunu kolayca öğrenebilirsiniz. Yine yukarıda bahsedilen erişilebilirlik alanına gelin. Daha sonrasında ise siri ve öneriler alanındaki seçimleri değiştirerek işlemleri tamamlayabilirsiniz. İşlemleri ana sayfadan da yapabilirsiniz. Bunun için ana sayfanızda iken sayfayı yukarı kaldırın.

Daha sonra düzenle alanına girin. Siri uygulama önerileri alanında açılan eksi işaretine tıklayın. Ve sağdaki kaldır simgesine tıklayarak tüm süreci sonlandırın. İşte siri kapatma ya da sirinin önerilerini kapatma işlemleri bu kadar kısa sürer. Apple cihazlarda bir depolama aracı olarak icloud hesaplarındaki senkronizasyonu da kaldırmanız tavsiye edilir.

Genel olarak bu seçenek cihazlarda kapalı olarak gelir. Ancak işinizi garantiye almak için adımları uygulayabilirsiniz. Ayarlar alanından apple kimliğinizin üstüne gelin. Daha sonra icloud ve ardından siriyi seçip tamamlayabilirsiniz.