Skype hesabı nasıl silinir? Skype hesap kapatma

Skype hesabı nasıl silinir? Skype hesap kapatma

Günümüzde Skype uygulaması ile Microsoft hesabı bağlanmış ise bu bağlı olan Microsoft hesabını siz de silebilir ve tamamen kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Bunun için Microsoft Hesap Kapanış Sayfasına gitmek gerekmektedir. Bu sayfayı açtıktan hemen sonra karşımıza hesap için gerekli E-Postayı ve şifre girilmesi gerekir. E posta ve şifre girildikten hemen sonra Microsoft bizden kimliğimizi doğrulamak için kod isteyecektir. Bunun için önümüze çıkan metotlardan bir tanesi olan en üstte görülebilen cep telefon numarama gönderme metodunu kullanabiliriz.

Bu metoda tıkladıktan sonra telefona gelen kodu girmemiz gereken ekran çıkacak karşımıza. Kimlik doğrulamanın sonunda karşımıza kullanmakta olunan hesabın kapatılacağından emin olmamızı sorgulayan bir ekran çıkacaktır.

Burada emin bir şekilde altta bulunan ileri butonuna tıklanır ve 60 gün içerisinde hesabın tekrar geri açılabileceğini içeren bilgi ekranını onaylayıp kapatma nedeninin girilmesi gereken bir kutucuk çıkar. Bu kutucukları da doldurduktan sonra karşımıza Skype hesabının kapanma tarihini gösteren bir ekran çıkacaktır. Artık o tarihten sonra eski Skype hesabına erişim sağlanamayacaktır.

SKYPE NEDİR NE AMAÇLA KULLANILIR?

Skype görüntülü görüşme ve mesajlaşma uygulamasıdır. Lakin son zamanlarda günümüzde bulunan Whatsapp gibi bir uygulama bulunduğu için pek kullanımda talep görmeyen Skype uygulaması birçok kişi tarafından hesaplarının kapatılmasıyla sonuçlanır.

Ve görüşmeler için kontör sistemi bulunan Skype’ın ücretsiz hizmet sunan diğer birçok uygulamaya göre pek şansı bulunmamaktadır. Aynı şekilde Skype uygulamasına aşina olup da diğer birçok uygulamayı kullanmayan da birçok birey bulunduğunu da göz önünde bulundurmak yanlış olmayacaktır.

SKYPE UYGULAMASININ DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Skype uygulamasının diğer uygulamalara göre dezavantajlı olmasının en büyük sebebi görüşme yapabilmek için kontör sistemini kullanmasıdır. Birçok kişi hali hazırda ücretsiz ve daha kaliteli aynı zamanda sorunsuz olan diğer uygulamaları kullanmaktayken Skype uygulamasını tercih etmemektedir.