Spotify hesap silme nasıl yapılır? Spotify hesap kapatma işlemi

Spotify hesap silme nasıl yapılır? Spotify hesap kapatma işlemi

En popüler müzik dinleme uygulamalarından olan spotify sayesinde pek çok müziği çevrimiçi ya da çevrimdışı dinleyebilirsiniz. Bu müzikleri kendiniz için bir çalma listesi oluşturabilirken aynı zamanda başkaları için de liste hazırlayabilirsiniz.

Başkaları için liste hazırlamak, kendi müzik çalma listenizi onlarla paylaşmak demektir. Birçok kullanıcı kendisinin beğendiği müzik parçalarını başkalarının da beğenebileceğini düşünür. Bu noktada aboneliğini çevrimiçi yapar. Ancak bir noktada artık bu uygulamayı kullanmak istemeyebilirsiniz. İşte bu noktada, spotify hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Diğer sosyal medya uygulamaları gibi bu site içinde bir kullanıcı hesabı oluşturmalısınız. Ancak şunu hatırlatmakta fayda vardır. Kullanıcı ismi ile hesap oluşturma, ücretli ya da ücretsiz aboneliklerin tümünde geçerli olmaktadır. Ya da farklı bir uygulama ile girişi seçebilirsiniz.

 

TÜM VERİLERİNİZİN SİLİNECEĞİNİ BİLMELİSİNİZ

Spotify hesap silme konusunda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunlardan ilki, hesabı açmada kullandığınız kullanıcı ismini daha başka bir seferde kullanamayacak olmanız. Başkaları ile paylaştığınız çalma listenizi de yedeklemenizi öneririz. Çünkü bu listeye de daha ulaşamayacaksınız. Çevrimiçi uygulamalarda ve bu uygulamada olan takipçi özelliğini de kaybedeceksiniz. Sizin paylaştığınız müzikleri dinleyen kişileri de kaybedeceksiniz. Çalma listesinin yanı sıra beğeniler müzikler alanındaki verileriniz da kaybolacaktır. Ücretli üyeliğe sahip iseniz üyeliğinizi silmeden önce, ücretli üyeliğinizi iptal ettirmeniz tavsiye edilir. Çünkü her ay için sizlere yeniden üyelik ücreti çıkabilir. Bir sonraki aşamada https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ adresine tıklayın. Ardından müşteri hizmetleri alanından iletişim formu yazısına tıklayın.

 

HESABI SİLMEDEN ÖNCE BİRKAÇ SORU

Açılan ekran hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapmanızı ister. Daha sonra hesap ve hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum başlığına tıklayın. Spotify uygulaması sizi bırakmamakta kararlı olduğu için tekrardan hesabınızı kapatmamakta sizleri ikna etmeye gider. Hesabı kapat tıklamalısınız. Ardından hesabınızın kapatılmasından sonra nelere ulaşmayacağınız hakkında bilgilendirme sayfası açılır. Bu ekranda okuduktan sonra devam butonuna tıklayın. Sizden onay aldıktan sonra hesabınız artık silinmiştir. Üyeliğinizi tekrar açmak isterseniz bu durumda 2 haftalık bir sürenizin olduğunu bilmelisiniz. Ücretli üyeliğe sahip kişiler bu üyelikleri iptal etmeden önce faturalandırma döneminden önce yapmalılar. Aksi halde kendilerine o ayı kapsayan ücret de eklenebilir. Bu yazıda sizlere spotify müzik uygulaması hesabınızı nasıl tamamen kalıcı olarak kapatabileceğiniz hakkında bilgi verdik. Hesabınızı kapatmadan sonra kullanıcı adı, müzik listesi, beğeniler ve sizleri takip eden kişilere artık ulaşamayacağınızı tekrar hatırlatmak isteriz.