Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Telefonda internet paylaşırken nelere dikkat edilmeli ve telefondan internet paylaşmanın riskleri neler? Makalemizde hep birlikte bu soruların cevaplarını bulmaya çalışalım.

İnternet ortamı insanların neredeyse her işlerini çok daha hızlı yapmaktadır. Telefonda internet paylaşımı nasıl yapılır? sorusu gitgide artmaktadır. Gerek bilgi amaçlı olsun gerekse yaptıkları işler bakımından çok fazla kolaylaştırmıştır. Bu yüzden de her zaman ev, iş ve dışarda zaman geçirirken mutlaka yanımızda internet olmasını istemekteyiz.. Dışarıda zaman geçirirken akıllı telefonlarımızın internet paketlerini çoğaltarak işlerimizi daha da kolay yapmaktayız. İş yerlerimiz de bile Wi-Fi ile bağlanarak işlerimizi yapmaktayız.

İnternet Paylaşım İşlemi Nasıl Yapılmalı?

Son yıllar da insanlarımız büyük küçük demeden internete bağlanmış bir durumda olmaktadır. Artık temel ihtiyaç haline gelmiştir. İnternet paylaşım işlemi nasıl yapılmalı sırasıyla şu şekilde yapılmalıdır. Telefondan telefona Wi-Fi bağlama işlemi çok kolay olmaktadır. Arkadaşınız veya başka biri bağlanacağınız cihaz yani telefonunuz Android veya iOS olması gerekir.

Telefonunuzun menü kısmından ayarlar bölümüne dokunun (basın),

Ayarlar bölümünden bağlantılar kısmına dokunun (basın),

Mobil erişim noktası yada internet paylaşımı bölümüne  dokunun (basın),

Mobil erişim noktası bölümüne dokunun (basın),

Kapalı olan bölümü açık hale getirin ve internet paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem normal bağlama işlemi için yapılan işlemdir.

Telefondan Telefona Wi-Fi Nasıl Bağlanılır?

Arkadaşınız yada bir başkası ile telefondan telefona da bağlanabilirsiniz. Bu işlemde gayet kolay olmaktadır. Tabi bu işlemleri yapabilmeniz için kullandığınız telefonun Android ve iOS olması gerekmektedir. Android ve iOS olmayan cihazlarda bu işlemler yapılamaz. Bu yapacağınız telefondan telefona değişiklikler de gösterebilmektedir. Telefondan telefona bağlanmak ise;

İlk önce cep telefonunuzun internet paylaşımı için ayarlar bölümüne girin,

Diğer yazan bölümü tıklayın,

Açılan pencerede Hotspot Kurulumu yap bölümüne girin,

Bu açılan pencerede internetin paylaşımı ve internetinizin herkes tarafından bağlanmaması için şifre girin,

Güvenlik bölümüne WPA2 PSK seçip güvenlik şifrenizi girin ve kaydedin bu işlemler sonunda telefondan telefona internet paylaşımını gerçekleştirmiş olursunuz.