Telefonunuzu değiştirmenizi gerektiren önemli belirtiler

Telefonunuzu değiştirmenizi gerektiren önemli belirtiler

Akıllı telefonunuzu uzun zamandır kullanıyorsanız, son gelişen teknolojiye uyum sağlamakta modeliniz zorluk yaşayabilir. Bu yüzden telefondan gelen belirtileri doğru bir şekilde okuyarak, model değiştirmenizin vakti gelip gelmediğini rahatça anlayabilirsiniz.

Telefonunuzu Değiştirmek İçin İşaretler

Akıllı telefon fiyatlarının son zamanlarda özellikle dövizin artması yüzünden yükselişe geçmesi yeni telefon almak konusunda belirli tereddütler yaratıyor. Ancak teknolojinin hızla gelişmesi de eski modellerin performansını etkiliyor ve gerek eğlence gerekse de iş yaşamında kullandığınız telefonların iyi bir performans sergilemesinin önüne geçiyor. Bu yüzden telefonunuzdan gelen belirtileri ve işaretleri doğru değerlendirerek yeni bir model almanızın vaktinin geldiğini anlayabilirsiniz.

İlk önemli belirti batarya üzerinde kendisini gösteriyor. Tüm akıllı telefonları içeren bu nokta, telefonun pilinin eskisine oranla daha çabuk bitmesi halinde telefonunuzun da ömrünün kısaldığına işaret ediyor. Her ne kadar belirli yöntemler ile mevcut bataryaların süresini uzatmak mümkün olsa da bunlar kısa süreli çözümler oldukları için telefonunuzu değiştirmenin vakti geldiği anlamı taşıyor.

Telefon Yavaş Çalışıyorsa Değişim Vakti Gelmiştir

Bir diğer önemli belirti ise telefonunuzun genel olarak işlemlere geç yanıt vermesi ve işlem süresi olarak da anlık tepkilerinin yavaşlaması olarak beliriyor. Özellikle cihaz yaşının yüksek olması artık sistem performansının iyice düşmesine neden olabiliyor. Telefonu hızlandırmak için belirli programlar bulunuyor olsa da zamanla özellikle kullanılan uygulamalar sistem üzerinde yavaşlama etkisi yaratacak ve bu durum ise telefonunuzun modelini değiştirmenize neden olacaktır.

Özellikle IOS sistemlerde belirli bir modelden sonra güncelleme alınmamaktadır. Uygulamaların da güncellenmemesi ile birlikte bu durum, çeşitli uygulamaları kullanmayı engellediği gibi telefon güvenliğinin de azalmasına neden olabilmektedir. Daha sonradan yükseltme yapmak da modele göre mümkün olmadığı için bu durumlarda telefonu değiştirmek daha iyi bir yöntem olarak görülmektedir. Ayrıca yeni güncelleme gelen uygulamaların çalışmaması demek pek çok sosyal medya uygulamasını da kullanamamak anlamına geldiğinden, böyle bir duruma maruz kalmamak için telefonun yenilenmesi anlamı oluşmaktadır. Ayrıca kameranın zamanla toz dolması ve piksel kaybı yaşaması da daha yüksek çözünürlüklü bir görüntü kalitesi elde etmeniz için telefonunuzu değiştirmeniz anlamına geliyor.