Twitter hesap silme nasıl yapılır? Twitter hesap kapatma

Twitter hesap silme nasıl yapılır? Twitter hesap kapatma

En çok kullanılan sosyal ağlar arasında olan twitter kullanıcıları bazı sebeplerden dolayı hesaplarını silmek istemekte. Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmek için yapmanız gerekenler hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

TWİTTER HESABINI KALICI OLARAK SİLMEK İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Twitter tüm Türkiye’de ve dünyada sosyal medya kullanıcıları in tercih ettiği ağlardan birisi. Kullanıcıları özellikle haber takibi amacıyla kullandığı twitter hesaplarını bazı durumlarda silmek istediği görülür. Kalıcı olarak twitter hesabını silmek için anlatacağımız aşamaları dikkatlice takip etmeniz yeterli olacaktır.

TWİTTER HESABI SİLMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

Twitter silme işlemi sonrası aynı kullanıcı adı ile şifrenizle hesap açamazsınız. Silme işlemi sonunda yeni bir twitter açarsanız takipçilerinizi ve takip ettiğiniz hesapları, paylaşımlarını da kaybedeceğinizi bilmeniz gerekir. Yeni bir twitter hesabı açmanız halinde teni bir profil, yeni takip ve takipçiler sıfırdan bir hesap oluşturmanız gerekecek.

Bu nedenle hesabınızı silmeden önce iyi düşünmelisiniz. Hesap silme işlemi sonrası twitter size 30 gün süre verir. Bu 30 günlük süre içerisinde aynı kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak hesabınızı aktif edebilirsiniz. 30 gün sonunda sildiğiniz hesaba hiçbir şekilde giriş yapamazdınız.

Ayrıca silmiş olduğunuz hesap ve payladiatjniz diğer twitter kullanıcıları tarafından bir süre daha görülebilir. Ancak paylaşımlara tıklansa da bir işlem yapılamaz. Bu süre sonunda silinen hesabınız ve paylaşımlarınız artık görülmeyecektir.

TWİTTER KALICI HESAP SİLME AŞAMALARI

Twitter hesabını silmek çok kolaydır. Vermiş olduğumuz bilgileri doğru şekilde uygulamanız halinde twitter hesabınızı kalıcı olarak silersiniz.

Öncelikle https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation linkine tıklayınız.

Açılan sayfaya silmek istediğiniz hesabın bilgilerini giriniz.

Bu aşamada karşınıza çıkan “hesabı devre dışı bırakma" seçeneğini görürsünüz. Seçeneği tıklayarak hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter hesabınızın kullanıcı biletini değiştirmek isterseniz yeni bir hesap açmanıza gerek yoktur. Twitter Ayarlar menüsüne giriş yaparak kullanıcı bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.