Twitter iki adımlı doğrulama nasıl açılır, iki adımlı doğrulamayı aktif hale getirme

Twitter iki adımlı doğrulama nasıl açılır, iki adımlı doğrulamayı aktif hale getirme

Twitter'da iki adımlı doğrulama nasıl aktif hale getirilir, Twitter'da iki adımlı doğrulama neden kullanılır ve ücretli mi gibi soruların cevaplarını bu yazımız da bulabilirsiniz

Twitter uygulamasında iki faktörlü doğrulama işlemi yapmak için öncelikle uygulamayı çalıştırmamız gerekmektedir. Uygulama çalıştırıldıktan sonra sol üstte görünen profil fotoğrafına tıklanması gerekir. 

Hemen ardından en altta bulunan Ayarlar Ve Gizlilik menüsüne tıklanır. Açılan ekranda en üstte bulunan Hesap menüsüne tıklanır ve Güvenlik seçeneği seçilir. Burada ise İki Faktörlü Kimlik Doğrulama seçeneği seçilir ve kullanmak istenilen iki faktörlü doğrulama metodu seçilir.

Örneğin Metin Mesajı metodunu ele alırsak uygulama, karşımıza kullanmakta olduğumuz hesabın şifresini soracaktır. Gerekli şifre girildikten sonra karşımıza hesaba kayıtlı olan cep telefon numarası çıkacaktır.

Sonrasında alt kısımda bulunan Kod Gönder butonuna basmamız gerekmektedir. Ve hemen ardından uygulama cep telefonumuza bir onay kodu gönderecektir bu kodu yine uygulamada bulunan gerekli alana girdikten sonra iki adımlı doğrulama aktifleştirme yöntemi devreye girecektir. Ve artık her hesaba girişte kayıtlı olan cep telefon numarasına bir onay kodu gönderilecek ve bu kodun ilgili ekrana girilmesi gerekecektir.

TWİTTER UYGULAMASINDA NEDEN İKİ ADIMLI DOĞRULAMA KULLANILIR?

Günümüzde birçok sosyal medya bulunmakta ve aynı zamanda bu sosyal medya uygulamalarının oldukça fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Twitter bu sosyal medya uygulamalarından birisi olarak bu sosyal medya uygulamasının da kullanıcıları bir hayli yoğun bir kitleye sahiptir. Hal böyle olunca bu sosyal medya hesaplarının peşinde olan bir takım kötü niyetli şahıslarda olacaktır.

Bu bireylerin hedefleri özellikle güvenlik seçenekleri oldukça zayıf olan hesaplardır. Bu nedenle iki adımlı doğrulama yöntemi ile hesapların ele geçirilmesi neredeyse imkansız hale gelmektedir. Eğer hesap güvenliğinizden endişe ediyorsanız iki adımlı doğrulama yöntemi bu konuda imdadınıza yetişecektir.

İKİ ADIMLI DOĞRULAMA UYGULAMASINI KULLANMAK ÜCRETLİ MİDİR?

Twitter hesabı olan tüm bireyler için gerekli olan bu uygulama bütün kullanıcılar sorunsuz ve gönül rahatlığıyla kullanabilsin diye tamamen ücretsiz olmaktadır. Şayet ücretli olsaydı bu uygulamanın kullanıcısı bu kadar fazla olmayabilirdi. Bunu göz önünde bulunduran Twitter, kullanıcılarının gözünde bir adım öne çıkıyor.