Twitter'a hikaye özelliği geldi, Twitter Fleets nasıl kullanılır?

Twitter'a hikaye özelliği geldi, Twitter Fleets nasıl kullanılır?

Twitter fleets özelliği sayesinde kullanıcılar artık hesaplarından hikaye yayınlayabilecekler. Twitter hikaye paylaşma özelliği Facebook ve Instagram gibi sosyal medyalarda olanlara benzerlik gösteriyor. Bu sayede kullanıcılar anlık düşüncelerini paylaşabilecekler.

Twitter Fleets Özelliği Nedir?

Popüler sosyal medya uygulamalarından olan Twitter hikaye ekleme özelliği sayesinde kullanıcılarına daha fazla deneyim yaşatıyor. Fleets ismindeki özellikler Twitter tarafından kullanıcılarına duyuruldu. Düşüncelerin anlık olarak paylaşılmasını sağlayacak olan bu özellik ile paylaşımlar sadece 24 saat boyunca kalacaklar. Böylece Facebook ve Instagram’da bir süredir kullanılan özellik Twitter için de geçerlilik kazanmış oldu. Twitter tarafından çeşitli ülkelerdeki kullanıcılar ile yapılan test sonuçlarının başarılı olduğu ve kullanıcıların daha rahat şekilde sohbet etmelerine olanak tanıdığı açıklandı. Fleets kullanarak Twitter’da kullanıcıların daha fazla sohbetlere katıldıkları görüldü. Kullanıcıların akıllarından geçenlerin daha kolay bir yolu olarak görülen özellik, kullanıcıların o an aklından geçen düşünceleri paylaşmalarına olanak tanıyor.

Twitter Hikaye Ekleme Nasıl Yapılır?

Twitter hikaye ekleme yapmak için uygulamada yer alan Fleet butonu kullanılacak. Kullanıcılar metin, fotoğraf ve videolar ile hikaye oluşturabilecekler. Twitter fleet paylaşma için ise tweetin altında yer alan paylaş butonun seçilmesinden sonra Fleet ile Paylaş tuşuna basmak yeterli olacak. Daha sonradan gönderilecek hikayelere metin ya da emoji eklemek de mümkün olacak. Yakın zamanda Fleet özelliğine canlı yayın yapabilme imkânı da eklenmesi planlanıyor.

Twitter Fleet Özellikleri Neler?

Twitter Fleet özellikleri sayesinde kullanıcılar anlık gelişen düşüncelerini yayınlayabilecekler. Bu sayede kullanıcılar için kendilerini daha rahat ifade etme olanağı doğacak. Twitter hikayeleri ana sayfa zaman akışlarının en üstünde yer alacak. Bu özelliği ile yöntem Instagram’da kullanılan özellik ile benzerlik taşıyacak. Tam profili gören herkes ya da hesabı gizli olmayanların fleetleri herkes tarafından görülebilecek. Kullanıcı aynı zamanda direkt mesaj seçeneğini etkin hale getirmişse gönderilen hikayelerine de herkes tarafından yanıt verilebilecek. Aynı şekilde kullanıcı tarafından bir hikayeye yanıt verilmek isteniyorsa bu durumda kullanıcı direkt mesaj göndermek ya da emoji paylaşmak için hikayeye dokunacak ve sohbete direkt mesajlar üzerinden devam edilecek.