Twitter'da sesli DM dönemi başlıyor

Twitter'da sesli DM dönemi başlıyor

Popüler sosyal medya uygulaması olan Twitter kullanıcılarına artık sesli DM dönemi sunuyor. Twitter, Haziran ayında IOS kullanıcılarına yönelik sesli tweet imkanı sunmuştu. Şimdi ise doğrudan ses kaydı üzerinden mesaj göndermeyi test ediyor.

Sesli DM İçin Testler Başladı
Twitter, geçtiğiniz Haziran ayında IOS kullanıcılarına yönelik olarak sesli tweet gönderme imkânı sağlamıştı. Bu yenilikten sonra şimdi de kullanıcıların doğrudan mesajlar yolu ile sesli mesajlar kaydetmelerine ve göndermelerini test ediyor. Bu bakımdan, pek çok mesajlaşma uygulamasında yaygın olarak kullanılan bu özelliğin kısa zamanda Twitter için de mümkün olacağı tahmin ediliyor.

 

Yeni test edilmekte olan özellik ilk kez Brezilya’daki kullanıcılar için test edilecek. Konuyla ilgili olarak Twitter da bir açıklama yaparak “insanların kendilerini Twitter’da hem halka açık hem de özel olarak sohbet edecekleri bir yere çevirmek için, kendilerini nasıl ifade edecekleri konusunda daha fazla seçenek istendiğini biliyoruz,” şeklinde ifadeler kullandı. Buna göre bu özellik, ilk kez geçtiğimiz haftalarda Matt Navarra tarafından test aşamasında diye duyurulmuştu. Daha sonra yazılım geliştiricileri tarafından da Twitter kodunda bulunulmasının ardından Ağustos ayından itibaren buna söylentiler geçerlilik kazanmış oldu.

 

Sesli Mesajların Özellikleri
Şu andaki bilgilere göre sesli mesajlar 20 saniye ile kısıtlanacak yani kullanıcılar uzun süreler ile sesli mesaj kaydı yapamayacaklar. Ayrıca alınan mesajların kontrol edilmesi için de basit bir oynat ve duraklat düğmesi bulunacak. Twitter ekibi, sesli mesaj gönderebilmeyi ve Twitter’ın doğal bir parçası haline getirmek için geliştirdiklerini ifade ediyorlar. Özelliğin kötüye kullanımının engellenmesi için de ayrıca mesaj bildirme özelliği de bulunuyor. Bu özelliğin hangi kullanıcılar için kullanıma sunulacağı ve ne zaman aktif olarak kullanılacağı ile ilgili olarak ise henüz net bir açıklama bulunmuyor.