Twitter'dan video nasıl indirilir? Twitter'dan programsız video indirme işlemi

Twitter'dan video nasıl indirilir? Twitter'dan programsız video indirme işlemi

Twitter kullanıcıysanız ve beğendiğiniz videoları telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirmek isterseniz bu makalemizde sizlere yardımcı olacağız.

TWİTTER’DA VİDEO NASIL İNDİRİLİR

Takipleşmek, video izlemek, keyifli vakit geçirmek ve haber takibi yapmak için kullanılan sosyal ağlardan biri de Twitter'dir. Twitter özellikle ilgilendiği alanlardaki en yeni haberleri, etkinlikleri, firmaları ve kişileri takip etmek için kullanılan bir sosyal ağdır. Twitter’i eğlence amacıyla kullanabileceğiniz gibi ticari firmaların takibini yaparak iş hayatınıza yardımcı olması için de kullanabilirsiniz. Diğer sosyal ağlara göre twitter daha çok haber takibi için kullanılır. Bu nedenle paylaşılan videoları tekrar izleme ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir. Bu videoları telefon, tablet ve bilgisayarınıza kolaylıkla indirmeniz mümkündür.

Twitter'da beğendiğiniz, daha sonra tekrar izlemek ve paylaşmak istediğiniz videoları indirmek için kullanacağınız bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri anlattığımız şekilde kullanmanız halinde cep telefonu veya bilgisayarınıza kolaylıkla indirme işlemi yapabilirsiniz.

TWİTTER VİDEO İNDİRME AŞAMALARI

Öncellikle twitter adresinize giriş yapınız.

Sonrasında indirmek istediğiniz tweet URL'sini kopyalamalısınız. Bunun için indirmek istediğiniz videonun sağ üst köşesinde bulunan ok işaretine tıklayınız.

Menüde ye alan “tweet’in bağlantı adresini kopyala” seçeneğine tıklayınız

https://twdownloader.net/ adresine giriş yaparak kopyaladığınız bağlantıyı karşınıza çıkan kutucuğa yapıştırınız ve karşınıza çıkan Download yazısının üzerine tıklayınız.

Sonrasında karşınıza bir sayda daha çıkacak ve burada tekrar Download'a tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Bu yöntemi kullanarak, bilgisayar, tablet ve cep telefonunuza twitter videolarını indirebilirsiniz.

PROGRAMSIZ TWİTTER VİDEO İNDİRME AŞAMALARI

Program kullanmadan video indirmek isteyenler için de uygulanabilecek bir yöntem bulunuyor.

Bunun için yapmanız gerek işlem çok kolay.

İndirmek istediğiniz twitter videosunun üst köşesinde bulunan ok işaretine tıklayarak vodeonun URL’sini kopyalayınız.

Twitter.com ile başlayan bu adresin başına xx yazarak da video indirme işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.