Twitter'in sesli sohbet özelliği “Spaces” test edilmeye başlandı

Twitter'in sesli sohbet özelliği  “Spaces” test edilmeye başlandı

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, yeni özelliği olan “Spaces”i tanıttı. Yeni özelliğini bir grup IOS kullanıcısıyla test etmeye başlayan sosyal ağda bundan sonra sesli sohbetler yapılmaya başlanacak.

Twitter Spaces Nedir? Spaces’in Sunduğu Olanaklar

Popüler mikro bloglardan biri olan Twitter’a zaman zaman yeni özellikler eklenmeye devam ediliyor. Her geçen gün kullanıcı deneyimine kalite katmak için çalışmalarını sürdüren ekip, Twitter’a pek çok yeni özellik kazandırmaya devam ediyor. Bu bakımdan Twitter’da kullanıcıların yüzünü güldürecek yeni özellikler söz konusu hale geldi.

Twitter şimdi de yeni özelliği olan Spaces’i test etmeye başlamış durumda. Kısıtlı kullanıcı kitlesiyle test edilmeye başlanan bu özellik sayesinde kullanıcıların sohbet edebilmesi için özel bir alan oluşturulacak. Twitter’da bulunan herkes bu sohbeti dinleyebilirken, emoji kullanarak tepkilerini ifade edebilecek. Bu sayede geniş bir toplantı alanı elde etmek amaçlanıyor. Kullanıcılar burada diledikleri gibi sohbet ederken, son gelişmeleri de bu alan üzerinden takip etmeye başlayabilecek. Ancak toplantıya kimlerin katılacağını yalnızca toplantı sahibi tarafından kontrol edilebilecek. Economictimes tarafından yapılan habere göre, Twitter daha önceki zamanlarda bu özelliğinin tanıtımını yaparak marjinal topluluklara, tacize maruz kalma olasılığı daha fazla olan kişilere öncelik verecek.

Twitter Spaces Özellikleri

Kullanıcıların sosyal ağ platformu üzerinden sohbet etmesine imkan tanıyacak bu yeni özellik sayesinde grup veya ikili olarak sohbetler gerçekleştirilebilecek. Bu sayede ikili veya gruplar sesli sohbet ederek haberleşme imkanı elde edecek. Twitter bu özelliğin lansmanına ek olarak test için el hareketine benzeyecek şekilde tepkiler, raporlama ve engelleme gibi farklı türden özelliklerin de geliştirileceğini belirtti. Ancak yeniliğe ek özelliklerde geliştirilmesi bu dönemde düşünülen şeyler arasında yer alıyor. Ayrıca Spaces’te tweet paylaşma gibi özelliklerinde olması şu an için konuşulan durumlar arasında bulunuyor. Spaces’in ne zaman kullanılabilir olacağı ise Twitter kullanıcıları tarafından merak edilen konular arasındadır. Henüz test aşamasında olan Spaces özelliğinin ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor. Ancak Spaces’in önümüzdeki yıl içinde kullanıma sunulması beklentiler arasında bulunuyor.