WhatsApp Web için dokunarak oturum açma özelliği yakında

WhatsApp Web için dokunarak oturum açma özelliği yakında

WhatsApp kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan WhatsApp Web için kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak yeni bir özellik geliyor. Buna göre web ve masaüstü sürümlerinde QR kodu ile oturum açmakta zorlanıyorsanız, dokunarak oturum açabileceksiniz.

Dokunarak Oturum Açma Özelliği Geliyor
Milyonlarca kimse tarafından kullanılan popüler haberleşme ve mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp özellikle web uygulaması sayesinde de çok daha kolay bir kullanım imkânı yaratıyor. Ancak web uygulamasının açılması için uygulamanın yüklü olduğu telefondan QR kod okutulması gerekiyor. Bu durum bazen kameranın çalışmaması bazen de çeşitli sorunlar yüzünden kullanıcılar açısından sorun yaratabiliyor. Bunun önüne geçmek isteyen WhatsApp ise beta sürümünde parmak iziyle dokunarak oturum açma özelliğini test ediyor.

 

Buna göre WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın Android beta sürümünde güncelleme yaptılar. Güncelleme ile beraber 2.20.200.10 sürümüne yükseltilen WhatsApp’ta geliştiricilerin yeni bir özellik hakkında çalıştıkları görülüyor. Eğer gelişme devam ederse artık web uygulamasına girişte parmak izi kullanılacak. Bu yeni yöntem telefonunuz üzerinden başkalarının da giriş yapmasını önlemesi açısından önem taşıyor.

 

Kullanım Özellikleri Henüz Açıklanmadı
Yöntemin nasıl kullanılacağı ve kullanıcılara sunulacağı ise henüz belli değil. Fakat bu yöntem ile birlikte kullanıcılara daha kolay ve güvenli bir yöntem sağlanmaya çalışıldığı anlaşılıyor. Parmak izi özelliği geldiğinde kullanıcının telefonunu bir başkasına verse dahi WhatsApp web özelliği kullanılmayacak, böyle bir durumda kullanıcının parmak izi onayı talep edilecek.

 

WhatsApp web yaklaşık dört yıldır bilgisayarlar üzerinden kullanılabiliyor. Ancak yöntemi kullanmak için telefon ya da tabletlerde olduğu gibi uygulama bulunmuyor. Telefon ya da tabletlerdeki uygulama üzerinden QR kod okutularak web sayfası üzerinden WhatsApp kullanılabiliyor. QR kodu okutmada ise özellikle kullanıcılarının kameralarının çalışmaması, ekran yansıması gibi çeşitli sorunların yanında güvenlik açısından da sorunlar oluşabiliyor.