Whatsapp web nedir, nasıl kullanılır?

Whatsapp web nedir, nasıl kullanılır?

Whatsapp günümüzde neredeyse herkesin gerek mesaj olarak gerek sesli ve görüntülü konuşmak için kullandıkları ANDROID veya IOS uygulamasıdır. Whatsapp web ise bu uygulamayı bilgisayarımızda herhangi bir program yüklemeden kullanmayı sağlayan bir Whatsapp uygulamasıdır.

Kullanımı da oldukça basit olan Whatsapp Web uygulaması bilgisayar başında çalışan ve tüm gün bilgisayar ile çalışan bireyler için birebir olmaktadır.

WHATSAPP WEB NASIL KULLANILIR?

Whatsapp web ‘i kullanmak için gerekli olan öncelikle mobil cihazımızdan Whatsapp uygulamasını çalıştırmak olacaktır. Ardından sağ üstte bulunan üç nokta simgesine tıkladıktan hemen sonra açılan küçük menüden ise Whatsapp web seçeneği seçilmelidir. Whatsapp web seçildikten sonra karşımıza QR kod taramamız için bir ekran açılacak ve kamera aktif olacaktır.

Hemen ardından ise kullanmakta olunan bilgisayardan internet tarayıcısını açıp Whatsapp web adresine girmek gerekecektir. Şimdi ise cihazımızda açılan QR tarama ekranını internet üzerinde açılan sayfada bulunan QR kısmına okutmak gerekecektir. Ve ardından cihazdaki Whatsapp uygulaması olduğu gibi bilgisayarın ekranında olacaktır.

WHATSAPP WEB KULLANMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Whatsapp web ‘i kullanmanın en büyük avantajlarından bir tanesi de bilgisayar başında uzun süreler geçiriyorsak ve aynı zamanda da iş ile alakalı konuşmalar veya özel hayat için gerekli konuşmalar yapılması gerekiyorsa Whatsapp web bunun için en gerekli uygulama olacaktır.

Çünkü sadece internet tarayıcısında bir sekme olarak çalışan Whatsapp web çalışmakta olunan işi herhangi bir şekilde aksatmaksızın sadece bir tık ile tüm konuşmalara hakim olmamızı sağlıyor. Ve sürekli telefonu ele alıp yapılmakta olan işi aksatmamaktadır. Günün sonunda telefonumuzun şarjı harcanmamış olacak ve cihazın şarjı da daha verimli olarak kullanılacaktır.