WhatsApp Web'e sesli ve görüntülü arama özelliği geliyor

WhatsApp Web'e sesli ve görüntülü arama özelliği geliyor

Milyonlarca kullanıcısı olan popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması olan WhatsApp web sürümü için yeni bir güncelleme yapıldı. Buna göre WhatsApp’ın sesli ve görüntülü arama özelliği artık web üzerinden de kullanılabilecek.

WhatsApp Web Yeni Sürüm Güncellemesi Geldi

Popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması olan WhatsApp için geliştiriciler bir süredir web sürümünü daha iyi bir hale getirmek için uğraşıyorlar. Geliştirici ekip bu çalışmalar kapsamında web sürümünü de uygulamanın kendisine eş değer olacak şekilde geliştiriyorlar. Yeni güncelleme ile birlikte sesli ve görüntülü arama özelliği yakın zamanda WhatsApp web’e gelmiş olacak. Geliştirmeyi yapan ekip WhatsApp web sürümünü 2.2043.7’ye yükseltti. Bu yükseltmede yapılan kaynak kodları ise sesli ve görüntü arama özelliği ile yeni detayları açığa çıkardı. Buna göre yapılan güncelleme ile kullanıcılar WhatsApp web’de artık arama yaparken iki farklı görüntü ile karşılaşacaklar. Yeni özellik ise birkaç hafta içinde kullanıma sunulması bekleniyor.

İlk görüntülere göre WhatsApp web son sürüm kaynak kodlarında yer alan bilgilerde, kullanıcılar ekranın sağ üst bölümünde arama için eklenen simgelere tanık olacaklar. Talep eden bir kullanıcı bu simgeleri kullanarak sesli ya da görüntülü arama yapabilecek. Kullanıcıya gelecek arama isteği ise açılan bir pencere ile birlikte yanıtlanma imkânı sağlayacak. Kullanıcıların aramayı kabul ve reddetmelerinin yanında herhangi bir yanıt vermeden de çağrıyı olduğu gibi bırakabilecekler.

 

Yeni WhatsApp Web Özellikleri

Kullanıcılar arama yaparken ise alışılmış web görüntüsünden biraz daha farklı bir açılır pencere ile karşılaşma imkânı sağlayacaklar. Daha küçük bir boyut için tasarlanan bu açılır pencere kapsamında aranan kişinin bilgileri de yer alacak. Bu sayede ise kullanıcılara her iki durumda da çok daha kullanışlı bir deneyim sağlanmış olacak.

WhatsApp tarafından ise henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat WhatsApp web’in yeni sürümleri özelliğin biraz daha yaklaşmakta olduğunu haber veriyor. Görüntülü ve sesli arama özelliğine kavuşacak yeni sürümler ile birlikte artık kullanıcılar bilgisayar üzerinden de WhatsApp’ı tam olarak kullanabilecekler.