Whatsapp'tan konum nasıl gönderilir, Whatsapp konum atma

Whatsapp'tan konum nasıl gönderilir, Whatsapp konum atma

Kullanılan cihaz Android veya IOS fark etmeden Whatsapp uygulaması üzerinden konum göndermek pek tabii mümkündür. Bunu yapmak için izlenmesi gereken bazı adımlar vardır.

Bunun için öncelikle Whatsapp uygulaması başlatılır ve konum kime gönderilecek ise o kişinin konuşma penceresine girilir. Ardından cihazın bildirim paneli indirilir ve Konum özelliği aktif edilir. Bu özellik açıldıktan sonra konuşma penceresinde bulunan ataş simgesine tıklanarak açılan küçük pencerede Konum simgesine tıklanır. Ve açılan ekranda bulunan konum bilgisinin doğruluğundan emin olunur ardından Şu anki konumu gönder butonuna tıklanır. Ve artık konuşulmakta olan kişiye konum gönderilmiş olur.

WHATSAPP’IN YENİ MEVCUT KONUM ÖZELLİĞİ

Whatsapp geçtiğimiz günlerde konum gönderme olayına bambaşka bir soluk getirdi. Ve Mevcut Konumu paylaş diye adlandırılan muazzam özelliği Whatsapp kullanıcılarının hayatına ekledi. Mevcut konumu paylaş özelliği konuşmakta olduğunuz kişiye sizin konumunuzu canlı olarak göndermektedir. Yani konumu bir kere paylaştıktan sonra ki bu belirlenen saat sonunda sona ermektedir. Konuşmakta olunan kişiye konumu an be an bildirmektedir. Eğer konuşmakta olunan kişiye doğru misafirlik vb. için ziyaret durumu söz konusu ise siz giderken gitmekte olunan kişi de aynı zamanda sizin nerede ve nasıl geldiğinizi görmektedir.

KONUM NEDEN GÖNDERİLİR?

Konum göndermenin başlıca sebeplerinden bir tanesi de bilinmeyen bir yere gidileceği zaman orada daha önceden bulunan bir arkadaştan konum isteyerek kolaylıkla iştirak edilebilir kılmasıdır. Bazı gidilesi yerlerin bulması oldukça zor olduğu için konum gönderme özelliği birçok soruna adeta çözüm olmaktadır.

Günlük hayatında yoğun tempo içinde olan bireyler için bir yerden bir yere gitmek bazen zor olmaktadır. Bunun için bu bireylerin hali hazırda belli olan yerlere kolaylıkla ulaşabilmesi için de oldukça gereklidir. Günümüzde çoğu insan konum özelliğinin kolaylığına alıştığından dolayı bu özellikten pek vazgeçilecekmiş gibi görünmemektedir.