Ali Poyrazoğlu kavuk hakkında sert konuştu

Ali Poyrazoğlu kavuk hakkında sert konuştu

Ünlü oyuncu Ali Poyrazoğlu geçen haftalarda devir töreni yapılan ve Şevket Çoruh’a verilen İsmail Dümbüllü Kavuğu hakkında sert konuştu. Poyrazoğlu “kavuk işi soytarılığa dönüştü,” ifadelerini kullandı.

Poyrazoğlu’ndan Önemli Açıklamalar

Ünlü oyuncu Ali Poyrazoğlu’ndan son günlerde yaşanan tiyatro gelişmelerine yönelik açıklamalarda bulundu. Geçen günlerde İstanbul Nişantaşı’nda objektiflere takılan Poyrazoğlu, Sahnede Bir Hayat tiyatro gösterileri için Ekim ayı boyunca Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda Asi Kuş tiyatro oyunu ile tiyatro severler ile buluşacağını ifade etti. Elinde görülen fiziksel rahatsızlık yüzünden fizik tedavi de görmekte olduğunu belirten Poyrazoğlu, aynı zamanda geçen haftalarda Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a devredilen İsmail Dümbüllü kavuğu hakkında da önemli ifadeler kullandı.

Kavuk devri konusunda işin soytarılığa dönüştüğünü belirten Poyrazoğlu, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “Bu konu hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum fakat işin aslının soytarılığa çevrildiğini düşünüyorum. Sürekli ısıtılıp ısıtılıp magazin gündemine getirilen bir konuydu zaten. Örnek ben bu konuda hiç sözünü etmiyorum ama İsmail Dümbüllü ödülleri veriliyor iyi oyunculara. O ödülü, İsmail Dümbüllü ödülünü ben aldım. Karagöz – Hacivat ile ilgili olarak Karagöz’ün takkesi var, Işkırlak denilen, onu da bana birkaç sene önce verdiler. Bu takke için ertesi yıl başkasına devretmek zorundasın. Bir yıl bende durduktan sonra ben de Zihni Göktay’a verdim,” dedi.

“O Bir Takke”

Kavuk hakkında konuşmasını sürdüren Poyrazoğlu “o sadece bir takke, bunu bu şekilde ısıtarak magazin malzemesi haline getirmek hoş bir şey değil. Veren de biliyor aslında onun İsmail Dümbüllü’ye ait olmadığını ve alanlar da gayet iyi biliyor. Bu kameralar azdırıyor insanı, kamuoyunu yanıltmasalar bile en azından konuyu magazin haline getirdiler demek çok daha doğru olur,” şeklinde konuştu.