Antalya’da görülmesi gereken gezilecek en güzel yerler

Antalya’da görülmesi gereken gezilecek en güzel yerler

Türkiye’nin en önemli turistlik alanların bulunduğu Antalya yaz ayları için çok güzel tatil yapılacak ve gezip görülmesi değecek şehirlerdendir.

Sıcak yaz aylarında tatil yapmak için mükemmel alanlara ve sahillere sahip olan Antalya’ya gittiğinizde Antalya’nın plajlarına, müzelerine, tarihi ve kültürel alanlarına uğramadan dönmeyin. Antalya’nın eski Roman ve Yunan kalıntılarıyla çevrili olan tarihi görülmeye değer.

Kaleiçi 
Antalya’ya gittiğinizde ilk gitmeniz gereken yerlerden birisi olan Kaleiçi adeta Antik Çağ’a ışık tutuyor. Kaleiçi sokaklarda eski bina ve yapıtları görebiliriniz. Bu sokaklarda çok güzel fotoğraf çekinebilirsiniz. Sokaklardaki dükkânlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Konyaaltı Plajı 
Antalya’nın en gözde halk plajlardan biridir. Altın rengi kumsalı ve tertemiz denizi ile ücretsiz olmasıyla en çok gidilen plajlardandır.

Ay Işığı Plajı 
Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Ay Işığı Plajı halka açık olan ücretsiz plajlardandır Ay Işığı Plajı içerisinde bulunan marketler ve su sporu yapacağınız pek çok alan bulunuyor. Antalya da kolay ulaşımı ile kolaylıkla gidebileceğiniz Antalya da gidilecek en güzel yerler arasına giriyor.

Tekirova Plajları 
Antalya’nın en sakin plajlarındandır. Deniz suyu temizdir. Bu plajda güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Lara Plajı 
Tertemiz denizi ve bunun yanında pürüzsüz kumsalı ile Lara Plajı en çok bilinen ve çok ilgi gören bir plajdır. Antalya’da pürüzsüz ve altın kumlarda güneşlenmek isteyenler ya da yosunsuz denizinde yüzmek isteyenlerin tercih edebileceği bir plajdır.

Patara Kumsalı 
Adını yakın çevresindeki Patara Antik Kentinden alan bu kumsal çok uzun ve görkemlidir. Patara Kumsalına birçok film ve dizide çöl olarak gösterime çıkmıştır. Bu yüzden turistlerin gözdesidir. Patara Kumsalına uğramışken yakınındaki Patara Antik Kentine de uğramalısınız.

Antalya Müzesi 
Bu müze tarihi niteliği olmayanlar için ders olacak bir müzedir. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından alanda İtalyanların tarihi eserleri habersiz topladıklarını gören Öğretmen Süleyman Fikri Erten kendi çabaları ile pek çok eserin ülkemizde kalmasını sağlamıştır. Bu tarihi eserler Antalya Müzesinde sergileniyor.

Side Sualtı Müzesi 
Antalya’nın Manavgat ilçesinde olan Side Sualtı Müzesi dalgıçların en çok uğradıkları yerdir. Dünya’nın ikinci en büyük sualtı müzesidir. Antalya’da gezilecek yerlerin listesine kesinlikle Side Sualtı Müzesini eklemeyi unutmayın.