Atiye ikinci sezonu yayınlandı sosyal medyada gündem oldu

Atiye ikinci sezonu yayınlandı sosyal medyada gündem oldu

Netflix üzerinden yayınlanan ve başrolünü Beren Saat’in oynadığı Atiye’nin ikinci sezonu yayınlandı. İlk sezonunun merakla takip edilmesinden sonra dizinin hayranları ikinci sezonu da büyük bir merakla izlediler ve sosyal medyada dizi gündem oldu.

Sosyal Medyada Gündem Oldu

İlk sezonunun 2019 yılında yayınlandığı Netflix orijinal dizisi Atiye’nin ikinci sezonu da izleyiciler ile buluştu. Çok kısa süre içinde dizinin platformda yerini alması ile birlikte sosyal medyada gündem oldu. Netflix’in ilk yerli yapımlarından olma özelliği taşıyan dizi, yeni sezonu ile izleyicileri ile tekrar buluştu. Platformda yer alan diğer Türk yapımı içeriklerine karşılık, nispeten daha olumlu tepkiler alan dizi, ilk sezonu ile birlikte büyük bir merak uyandırmayı başarmıştı.

Dizinin ikinci sezonunun platformda yer alması ile birlikte çok kısa süre içerisinde sosyal medyada hakkında en çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı. Dizi hakkında sosyal medyada olumlu yorumlar yapılırken, dizinin takipçilerinin çoğunun yeni sezonu beğendikleri öğrenildi.

Atiye Konusu Nedir?

Netflix’in orijinal Türk dizileri arasında yerini almış bulunan Atiye, hem oyuncu kadrosu hem de konusu itibariyle dikkat çekiyor. Gizem ve drama türündeki dizinin ana kurgusu Göbeklitepe ve Nemrut’a dayanıyor. Beren Saat’in canlandırdığı Atiye’nin düzenli bir yaşamı vardır ve sevgilisi ile birlikte İstanbul’da yaşamaktadır. Ancak Göbeklitepe’ye yaptığı bir keşif sonrasında yaşamı değişir ve Atiye ile yaşadığı yer arasında bir bağlantı olduğu açığa çıkar. Bu durumu ise Atiye ile paylaşan arkeolog Erhan, uzun bir yolculuğa çıkarlar. Gizem dolu yolculukta Atiye’nin ve Erhan’ın karıştığı olaylar, Atiye’nin geçmişine yolculuk yaparak geçmişte başına gelen her şeyi sorgulamasına yol açacaktır. Oldukça ilgili çekici konusu ile izleyiciye keyif dolu anlar yaşatan dizinin ikinci sezonu da 8 bölümden oluşuyor.