Bebek arabası seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar

Bebek arabası seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar

Bebeğinizi rahat şekilde dışarıda gezintiye çıkarmak için ona uygun bir bebek arabası seçmenizde fayda vardır. Bebek arabasının özellikleri, bebeği dışarıda daha güvenilir gezdirmek için dikkat edilmesi gereken konular arasındadır.

Bu nedenle bebek arabası satın alırken, arabanın tasarım özellikleri konusunda bilinçli davranmak gerekir.

Ergonomik Tasarım

Bebek arabası öncelikli olarak kolay taşınabilir ve fonksiyonel yapıya sahip olmalıdır. Sokakta karşınıza çıkabilecek engeller, yüksek kaldırımlar, giriş kapısı engelleri gibi durumlar bebek arabasının kolayca aşabileceği durumlar arasında bulunmalıdır. Öte yandan bebek arabasının küçük alanlara sığabilecek düzeyde katlanabilir olması da işinizi kolaylaştırabilecek diğer konular arasında olacağından bu duruma da dikkat edilmesi gerekir.

Güvenilirlik ve Kullanım Kolaylığı

Eşiniz her durumda yanınızda olmayacağından bebek arabasının güvenli ve sürüş kolaylığına sahip olduğundan emin olmalısınız. Özellikle tek elle kullanılabilir bebek arabaları bu nedenle yönelmeniz gereken seçenekler arasında bulunur. Tekerlek kilidine sahip olan tasarımlar ve kolay manevra yapmayı kolaylaştıran ürünleri bu dönemde araştırmaya çalışmalısınız.

Rahat Olması

Bebek arabasında temel odak bebek olmalıdır. Sürüş güvenliği, tasarım özellikleri gibi konuların yanında araba bebeğin rahat olması içinde tasarlanmış olmalıdır. Bu bakımdan destekli kemer, koltukların geniş olması, koruyucu örtü gibi detayların bebek arabasında mevcut olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Her Türlü Hava Şartına Uyum Sağlamalı

Bebek arabasının her türlü hava şartında bebeğe ve size zorluk çıkarmayacak durumda olması oldukça önemlidir. Yağmurlu havalarda bebeği koruması gereken ürünün, güneşli havalarda da aynı şekilde bebeği güneşten koruyarak rahat hissettirmesi gerekir. Bu nedenle bebek arabası satın almadan önce ürünün suya dayanıklı olup olmadığı, tentesinin katlanabilirliği gibi konularda özenli olmalısınız.

Hijyen

Bebek arabasını satın aldıktan sonra kullanım talimatlarına bakarak bilinçli şekilde kullanmanız gerekir. Bebek arabasından eksik olmaması gereken su, mama ve diğer türlü besinler arabanın kirletilmesine neden olacağından bebek sağlığını tehdit edebilir. Bu nedenle bebek arabalarının parçalarının kolay bir şekilde takılıp çıkartıldığından emin olmalısınız. Bu sayede bebek arabasını çok daha hızlı bir şekilde temizlemiş olacaksınız.

UYARI: Yazılan yorumlar sondurum.com’un görüşlerini yansıtmaz, yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir.