Bülent Ersoy koronavirüs test sonuçlarını açıkladı

Bülent Ersoy koronavirüs test sonuçlarını açıkladı

Bülent Ersoy hakkında basında çıkan koronavirüse yakalandı haberlerine yönelik ünlü şarkıcıdan iddialara karşılık açıklama geldi. Koronavirüs test sonuçlarını açıklayan Ersoy, herhangi bir sağlık sorununun olmadığını ve sağlıklı olduğunu belirtti.

İddialara Test Sonucuyla Yanıt Verdi

Ünlü şarkıcı Bülent Ersoy bir süredir basında hakkında çıkan koronavirüse yakalandı iddialarına, test sonucunu paylaşarak yanıt verdi. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Ersoy, test sonucunu göstererek, bu türden iddialara yönelik açıklamalar yaptı. Paylaşımında Ersoy, “bugün bazı basın müntesibi muhterem arkadaşlarımın hadiseyi çarpıtarak, aslıyla müsemma olmayan bir sunum kapsamında siz muhterem takipçilerimi yanlış bilgiler ile hatalı bilgilendirmeye çalışmaları üzerine sağlıklı, gerçek, açık ve belgelerle mevcut durumumu paylaşmak istiyorum,” şeklinde konuştu.

Sözlerine ise Ersoy “Kuaförüm Sensin adlı programda yer almam 3 aylık bir süreyle sınırlıydı. İşte bu da belgesi. Bu arada sağlığım hakkında da asılsız haber yapanlara da yine bu belge ile yanıt verme gereği duyuyorum. Bu asılsız haberleri yaparak tüm kamuoyunu yanıltma sergileyen basın mensubu arkadaşlarımız eğer bir nebze aile terbiyeleri bulunuyorsa biraz utanırlar,” şeklinde devam etti.

Belgeleri Paylaştı

Ersoy hakkındaki iddialara asılsız diyerek karşılık verdikten sonra hem programdaki iş sözleşmesini hem de hastaneden aldığı test sonuçlarını paylaştı. Ersoy’un paylaştığı belgelerde, iş sözleşmesinde ilgili programdaki görevinin 31 Ağustos 2020 tarihinde biteceği açıkça belirtilmişken, aynı zamanda 1 Eylül 2020 tarihli test sonucu da negatif olarak görülüyor. Aynı zamanda ünlü şarkıcının daha önce de 4 Ağustos 2020 tarihinde test yaptırdığı ve onun da negatif çıktığı görülüyor.

Ersoy’un bir süredir devam ettiği televizyon programından ayrılmasını koronavirüse yakalanması ile ilişkilendirilmiş ve basında Ersoy’un sağlık gerekçesi ile programa veda etmek zorunda kaldığı ifade edilmişti.