Cildinizi sonbaharda koruyacak özel doğal yağlar

Cildinizi sonbaharda koruyacak özel doğal yağlar

Cildi nemli tutacak ve çatlamalara karşı koruyacak doğal yağlar harika bir şifa sunuyorlar. Yazdan kışa geçme aşamasında cildin de mevsim değişimine hazırlanması için bu doğal yağların kullanılması tavsiye ediliyor.

Güç Uçucu Yağı

Gülün hoş kokusu ile birlikte cildinize özel bir bakım yapmak istiyorsanız gül uçucu yağı harika bir tercih olacaktır. İçeriğinde zengin bileşenlerin olması bakımından gül yağının cilt üzerinde çok fazla faydası bulunmaktadır. Özellikle cildi canlandıran ve parlak bir görünüm kazandıran yapısı, bu sayede cildi onarmaya yardımcı olmaktadır. Nem kaybına yaşayan cildin yeniden nemlenmesine olanak tanıyan gül yağı, yazdan kalma güneş lekeleri başta olmak üzere, sivilce, akne, güneş yağı gibi lekelerin giderilmesi için de son derece faydalıdır. Gül yağının düzenli kullanılması ile birlikte cildinizde gözle görünür önemli değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Paçuli Uçucu Yağı

Keskin ve ferah kokusu sayesinde aynı zamanda ortam havasını da değiştiren paçuli uçucu yağı, tropik bir bitki olan paçuli bitkisinden elde edilmektedir. Özellikle sağladığı yararlar bakımından kozmetik alanında da sıklıkla kullanılmaktadır. Tatlı ve odunsu kokuya sahip olup aromaterapi olarak da kullanmak mümkündür. Cilde karşı etkili bir koruma sunan paçuli yağı, cildin yıpranmasını önler ve yaşlılığa bağlı olarak görülen kırışıklıkların da giderilmesine etki etmektedir. Paçuli yağı aynı zamanda saç yapısının da güçlenmesine ve çok daha gür bir hale gelmesine etkili olmaktadır. Banyo esnasında saçlara masaj yöntemi ile uygulanması saçlara hoş bir koku ve sağlık vermektedir.

Kuşburnu Çekirdek Yağı

Kuşburnu çekirdek yağı da özellikle cildinizi soğukların neden olduğu çatlamalara karşı koruyacak olan özel bir yağ özelliği taşımaktadır. Kuruluğa karşı iyi gelen ve cildin nem dengesini sağlayan kuşburnu uçucu yağı, ayrıca sahip olduğu zengin vitamin açısından da cildin ayrıca beslenmesine etki etmektedir. Aynı zamanda yaralar üzerinde de etkili olup yaraların daha çabuk geçmesine neden olmaktadır.

Tüm bu özellikleri ve daha fazlası için uçucu yağları, vücudunuza masaj yoluyla uygulayabilir ya da buhurdanlıkta kokuları için kullanabilirsiniz.