Cimilli İbo koronavirüs testi pozitif çıktı

Cimilli İbo koronavirüs testi pozitif çıktı

Karadeniz’in özgün şarkıcıları arasında yer alan ve Cimilli İbo olarak bilinen İbrahim Özer’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Kocaeli’nin Gölcük ilçesindeki hastanede tedavi altına alınan Özer’in tedavisi sürüyor.

Rahatsızlanınca Hastaneye Gitti
Özgün yorumları ile dikkat çeken Cimilli İbo lakaplı İbrahim Özer’in koroanvirüse yakalandığı açıklandı. Cumartesi günü çeşitli rahatsızlıklar sonucunda Kocaeli’nin Gölcük ilçesindeki hastaneye giden Özer, burada yapılan koronavirüs testi sonucunda virüse yakalandığı anlaşılınca tedavi altına alındı. Özer’in durumu ağırlaşınca ise hemen yoğun bakıma alınan ünlü ismin tedaviye olumlu yanıt verdiği açıklandı.

 

Böbrek yetmezliği yaşayan Özer’in bu rahatsızlığı yüzünden yaklaşık 25 gün önce de Kocaeli’nde bulunan evinde rahatsızlandığı öğrenildi. Karadeniz şarkıları için özgün yorumları ile dikkat çeken şarkıcının durumunun iyiye gitmesi için özellikle önünde 40 saatin büyük önem taşıdığı hastane yetkilileri tarafından belirtildi. Durumu ile ilgili olarak ise henüz güncel bir açıklama yapılmadı.

 

Cimilli İbo Kimdir?
Karadeniz şarkılarını ve türkülerini kendisine özgü seslendirmesi ile dikkat çeken ve asıl adı İbrahim Özer olan şarkıcı, Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Ancak aslen Rize İkizdere Cimil köyündendir. Lakabını da buradan almıştır. Yaptığı espriler, şakalar ve eğlenceler ile de beğeni toplayan Özer, lise eğitimini yarıda bırakmıştır.
Kendisi doğmadan önce köylerindeki evleri yanmış ve bu yüzden ailesi Trabzon’a taşınmıştır. Ailesi tarafından eğitim almasına yönelik büyük bir teşvik olmasına rağmen Özer kemençe çalmayı ve türkü söylemeyi seçmiştir. Önce İzmir’e giden ve daha sonra da İstanbul’a giden Özer, burada müzik piyasasına adım atmıştır. Kısa sürede beğenilmesinin ardından Sibelim, Hasretim Hepinize, Cayır Cayır Yanayi, Şakacı, Oyna, Kakara Kikiri, Cimilli İbo ve Fıkralar gibi albüm ve çeşitli çalışmalara imza atmış, özellikle sosyal medyada beğeni toplamıştır.