Cüneyt Arkın; "Sağlığım elverdiği sürece dizi de rol almaya da devam edeceğim"

Cüneyt Arkın; "Sağlığım elverdiği sürece dizi de rol almaya da devam edeceğim"

Türk sinemasının ünlü ismi Cüneyt Arkın, yıllar sonra yeni bir proje kapsamında setlere dönüş yaptı. 83 yaşında olan ünlü oyuncu, yaşamı hakkında da açıklamalarda bulundu. Sağlığı el verdiği sürece dizide oynayacağını belirten Arkın’ı eşi Betül Arkın da yalnız bırakmadı.

Ünlü İsim Yeniden Setlerde
Türk sinemasının en bilindik oyuncuları arasında yer alan ünlü isim Cüneyt Arkın yıllar sonra bir dizi projesi kapsamında sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. 83 yaşında olan ünlü oyuncuyu çekim günlerinde aynı zamanda eşi Betül Arkın da yalnız bırakmadı.

 

Geçen günlerde sete giden Arkın çifti, set sonrası eve dönüş yolunda araç içinde uyuyakaldılar. Cüneyt Arkın fotoğraflarını da “yorgun düşmüşüz ilk gün sanırım. Kuruluş Osman set dönüşü,” notu ile sosyal medyada paylaştı. Yayınladığı sosyal medya paylaşımı ile birlikte sevenlerinden büyük ilgi gören Cüneyt Arkın, sağlığının elverdiği sürece dizide rol almaya da devam edeceğini belirtti.

 

“Sette Soğan Ekmek Yerdik”
Sosyal medya hesabından aynı zamanda Cüneyt Arkın yaşamına dair de açıklamalar yaptı. “Haftada 1 gün setim var. Silivri’deki yazlığımızdan Riva’ya yolculuk yorucuydu ama şimdi Etiler’deki evimize geçtik,” diyerek takipçilerine artık yol yorgunluğunun daha kısa süreceğini bildirdi. Aynı zamanda Arkın yıllar sonra setlere dönüş yaptığı için mutlu olduğunu da “yıllar sonra setlere dönüş yaptığım için mutluyum,” sözleriyle ifade etti.

 

Daha önce neden dizilerde rol almadığına da değinen Arkın, konuyla ilgili “daha önce dizi yapmamıştım çünkü kalıcı olabilmek için sinema gerekiyor. Ama diziler de para kazanmak için,” dedi. Eski dönemlerde sinema sektörünün zorluğuna değinen usta oyuncu “biz eskiden film setlerinde soğan ekmek yerdik, şimdi setlerde yemek çıkıyor. Eskiden karavan rahatlığı da yoktu, küçük arabalarda beklerdik. Artık imkânlar daha iyi,” dedi.