Daha kalıcı parfüm kokusu için öneriler

Daha kalıcı parfüm kokusu için öneriler

En çok tercih edilen kozmetik ürünlerden bir tanesi olan parfümün kokusunu daha uzun süre kalıcı hale getirmek için uygulamanız gereken basit ama etkili püf noktalar bulunmakta.

Parfüm kokusu nasıl kalıcı olur sorusuna cevap olarak bulacağınız birçok konu vardır. Ancak kalıcı olması için orijinal parfüm kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Uçucu olan sahte parfümlerin kalıcılığı oldukça azdır. Parfüm kullanmayı birçok kişi hala bilmiyor. Özellikle yanlış kullanımlar, etkileyici bir koku yerine rahatsız edici bir kokuya neden oluyor. Bu durumda doğru kullanım alışkanlıkları edinmenizde yarar olacağını ifade etmek isteriz.

Parfümünüzü kalıcı ve hoş bir şekilde kullanmak için önerilerimize göz atabilirsiniz…

Parfüm Ne Zaman Kullanılır?

Parfümün en güzel etkisini almak için duştan sonra sürmelisiniz. Roll on sürdükten sonra parfümünüzü sürerseniz uzun süre kokunuz kalıcı olacaktır. Koltuk altlarınızda kıl olmasa bile mutlaka roll-on sürmelisiniz. Aksi halde kötü bir ter kokusu sizi saracak ve parfümünün kokusu daha kötü kokacaktır.

Ter kokan teninize asla parfüm sıkmamalısınız. Bu şekilde hem ter hem de parfüm kokuları karışarak çok kötü bir koku yaymanıza neden olur. Parfüm sıkmak için en ideal zaman duştan çıktığınız zamandır.

Parfümü Nerelere Sıkmak Gerekir?

Parfümün hoş bir şekilde kokması için nabız noktalarına sıkılması gerekir. Buralar bilek içi, kulak arkası ve bacak arası olabilir. Ancak aşırıya kaçmamanız oldukça önemlidir. Saçlarınıza ya da saç fırçanıza da bir miktar parfüm sıkabilirsiniz. Bu şekilde hem kalıcı hem de doğal bir koku yayabilirsiniz.

Bileklerinize sıktıktan sonra ovuşturmaya kalkmamalısınız. Ayrıca çok yakında değil biraz uzaktan sıkmanız oldukça önemlidir. Eğer pahalı bir parfümünüz varsa, nabız noktalarınıza banyodan sonra sıkmanız en iyi etkiyi verecektir.

Kıyafete Parfüm Sıkılır Mı?

Kıyafete parfüm sıkmak son derece yanlıştır. Çünkü hem leke bırakır hem de pis bir koku bırakır. Aynı kokunun duş kremine de sahipseniz oldukça kalıcı bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak farklı nemlendiriciler ve duş kremleri kullanıyorsanız bu kokuların parfümünüzle karıştırılması yine kötü bir kokuya neden olacaktır. Bu yüzden farklı kokuları aynı anda kullanmamaya özen göstermelisiniz.