Daralan kıyafetler nasıl genişletilir?

Daralan kıyafetler nasıl genişletilir?

Daralan kıyafetleri genişletme yöntemi sayesinde kıyafetlerin kullanım ömürlerini uzatabilirsiniz. Özellikle bebek kıyafetlerinde, bebekler çabuk gelişim gösterdikleri için kıyafetler daralmaktadır. Daralmış kıyafetleri genişleterek daha uzun süreler kullanabilirsiniz.

Daralan Kıyafetler Nasıl Genişletilir?

Daralan kıyafetleri genişletmek basit yöntemler ile mümkündür. Bu sayede kıyafetlerinizi daha uzun süreler kullanabilirsiniz. Evde uygulanacak basit yöntemler ile birlikte daralan kıyafetlerinizi genişletebilir ve yeniden giyebilirsiniz. Bu bakımdan daralan kıyafet genişletme yöntemleri arasında öne karbonat ve sirke kullanımı çıkmaktadır. Bunun için öncelikle karbonatı bir ya da yarım litre suya ekleyin ve çözülmesi için bekleyin. Çözülme işlemi olduktan sonra daralan kıyafetlerinizi suyun içine koyun ve bu halde yaklaşık bir saat süre zarfında bekletin. Ardından ise bir ya da yarım litre beyaz sirkeyi dahil ederek yıkayın ve durulayın. Bu yıkama işleminde sıkmamaya dikkat ediniz ve kıyafetin kendiliğinden kurumasını bekleyin.

Yumuşatıcı ve Bebek Şampuanı Kullanımı

Daralan giysileri genişletmek için bir diğer yöntem de yumuşatıcı kullanmaktır. Çamaşır yumuşatıcısını ılık suya ekleyin. Daha sonra çeken kıyafetleri bu suya 24 saat kalacak şekilde koyun. 24 saatlik bekleme süresi sonrasında ise durulama işlemlerine geçiniz. İşlem sonrasında suyu sıkmadan kıyafetleri kurumaya bırakın. Bu sayede kıyafetleriniz genişleyecektir.

Diğer bir yöntem ise bebek şampuanı kullanımıdır. Daralan kıyafetlerin genişlemesi için pratik ve etkili sonuç veren bir yöntem olan bebek şampuanını kullanmak için bir leğen içerisine dörtte biri olacak şekilde ılık su koyunuz. Ardından bebek şampuanı ve saç kremi ekleyiniz. Kıyafetlerin 12 saat boyunca bu karışımın içinde kalmasını sağlayınız ve belirli aralıklarda esnetme hareketleri yapınız. Ardından ise hafif bir sıkma yaparak çamaşırları kurumaya bırakınız. Bebek şampuanını tek başına kullanacağınız gibi aynı şekilde saç kremini de genişletmek için tek başına kullanabilirsiniz. Bunun için saçlarınız için kullanmakta olduğunu saç kremini kap içindeki ılık suyun içine ekleyin. Daha sonra kıyafetlerinizi en az 20 dakika olacak şekilde bu kabın içine koyun. Suyunu iyice çektikten sonra çamaşırlarınıza eliniz ile esnetme hareketleri yapın ve süre dolduktan sonra suyu sıkmadan çamaşırlarınızı asın.