Demet Akalın kızına sigortalı öğretmen tuttu

Demet Akalın kızına sigortalı öğretmen tuttu

Alişan ile birlikte sundukları sabah programı sayesinde adından bahsettiren Demet Akalın önceki gün İstanbul Etiler’de restoran çıkışında görüntülendiler. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akalın, özellikle kızı Hira ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kızına Öğretmen Tuttu

Gazetecilerin sorularını yanıtlamadan önce restoran çıkışında ellerini dezenfekte etmeyi ihmal etmeyen ve maskesini takan Akalın, canlı yayın çıkışında olağan hale gelen haftalık yemeklerini yediklerini belirtti. Okulların açılıp açılmaması ile de kaygılarının bulunduğunu belirten Akalın, kızı Hira’nın eğitimi ile açıklamalarda bulundu. “Şimdilik online eğitim sürüyor ve zorunlu olarak biz sitede oturanlar toplanarak öğretmen tutmak istedik ama herkes taşınınca ben de kendim sigortalı, maaşlı öğretmen tutmak zorunda kaldım,” şeklinde konuştu. Durumdan şikayetçi olmadığını da belirten Akalın, ilerleyen zamanda neler olabileceğine dair de belirsizliğin sürdüğünü sözlerine ekledi.

Sosyal Medyaya Kızdı

Restoran çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan ikiliden Alişan da yeni doğacak kız bebekleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Şimdi kız bebesini hazırlıyorum, masraflar büyüdü, sabahları program yaparak, öğleden sonra ek iş yapmak istiyorum,” diyerek gazetecileri güldürdü. Kızıyla ilgili konuşurken, geçen günlerde yapmış olduğu espri yüzünden sosyal linçe uğradığını da belirten şarkıcı, konunun başka yerlere çekildiğini ifade ettiği. Kızının ismi ile ilgili olarak arabasının plakasını bozmak istemediğini söyleyen şarkıcı, bu ifadesi ile sosyal medyadan hayli tepki çekmişti. Konuyla ilgili olarak da “öylesine bir espri yapmıştım, sosyal medyaya da okuduğunu anlamayan çok var yani,” dedi.

Demet Akalın ise gazetecilerin aynı zaman müzik dünyası hakkındaki sorularına da yanıt verdi. Gülşen ve Edis’in birlikte seslendirdikleri yeni şarkıları hakkında “ben şarkıyı beğendim,” sözleri ile açıklama yapan Akalın aynı zamanda şarkıyı beğenmeyen gazeteci Sinan Akçıl’ın da haksızlık yaptığını sözlerine ekledi.