Deniz Bulutsuz hakkında hapis istemi

Deniz Bulutsuz hakkında hapis istemi

Geçtiğimiz aylarda sevgilisi ünlü oyuncu Ozan Güven ile yaşadığı darp iddiaları ile gündeme gelen Deniz Bulutsuz’a, aralarında anlaşma sağlanamadığı için iddianame hazırlandı ve hakkında 1 yıla varan hapis istemi yapıldı.

Hakkında İddianame Hazırlandı

Ünlü oyuncu Ozan Güven’in eski sevgilisi Deniz Bulut, geçtiğimiz aylarda Güven’in kendisine uyguladığını iddia ettiği darp haberleri ile gündeme gelmişti. Güven’in kendisine şiddet uyguladığını ve bu yüzden Güven hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Bulutsuz’un suç duyurusu üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Bu bakımdan Ozan Güven’e “hakaret, kasten yaralama ve kişiyi özgürlüğünden mahrum bırakma suçlarından ötürü 3 yıl 9 aydan 13 yıla varan hapis istemi ile iddianame hazırlanmıştı.

Ancak Ozan Güven ise sevgilisi ile tartıştıkları sırada Bulutsuz’un birden kendisinin koluna ve yüzüne vurmaya başladığı iddiası ile savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık bu kapsamda, eylemin basit yaralama kapsamında olması sebebiyle dosyanın uzlaştırma büroya gönderilmesine karar vermiş ve ancak buradan herhangi bir uzlaşma çıkmamıştı. Uzlaşmanın sağlanmasının ardından ise savcılık tarafından Bulutsuz hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede yer alan doktor raporuna göre Güven’in basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı belirtildi. Bulutsuz’un da bu yüzden basit yaralama suçundan ötürü 4 aydan 1 yıla kadar hapis ile cezalandırılması talebinde bulunan iddianame, İstanbul 58’inci Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.

Deniz Bulutsuz Kimdir?

1992 doğumlu olan Deniz Bulutsuz, sosyal medya uzmanlığı yapmaktadır. Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Bulutsuz, Vogue ve GQ dergilerinde çalışmış, dergilerin özel projelerinde çalışmıştır. Bulutsuz’un ismi Ozan Güven ile yaşadığı kavga neticesinde gündeme gelmiş, iki tarafın da birbirlerine suçlamalar yöneltmeleri kapsamında olay çözülmeden mahkemeye intikal etmişti.