Dünyanın en güzel 10 plajı

Dünyanın en güzel 10 plajı

İngiltere’de yapılan anket çalışmasında dünyanın en güzel plajları ilk 10 sırada yer alıyor. Birlikte inceleyelim.

Tikehau Adası/ Fransız Polinezyası

Tikehau kelime anlamı huzur demektir. Cennetin bir köşesine benzeyen dairesel bir yerde olan ada sizi büyülecek kadar mükemmel bir plaja sahiptir. Her yıl binlerce kişi ağırlayan tikehau adası dünyada ilk sıra yer alır.

Dreamland Kumsalı/ Bali

Geç keşfedilmiş bir yer olarak bilinen dreamland kumsalı harika dalgasıyla sörfçülerin dikkatini çekiyor. Dünyanın en göz alıcı sahillerinde biri olan kumsal insanları denizin maviliğiyle kendini suların içine bırakan bir görünüme sahiptir.

Bathsheba Plajı/ Barbados

İngiltere de bulunan kültürel gelenekleriyle ayakta kalan Barbados dünyanın ilgi çeken yerlerden biri olarak biliniyor. Pembenin her tonuyla bilinen plajlarıyla tarihin müzeleriyle bir çok dalış sporların keyifle tatil yapacağı ilgi mekanlar arasında yer alır.

Seven Mile/ Cayman Adaları

Birleşik krallık topluluğuna bağlı olan cayman adaları yaklaşık 60 bin nüfusa sahiptir. Her yıl birçok turistliğe ev sahipliği yapan ada görkemli deniziyle deniz altı zenginlikleriyle dikkat çekiyor. Doğal güzelliğiyle gizemli plajlarıyla nefes kesen muhteşem bir ada haline gelmektedir.

Horseshoe Körfezi/ Bermuda

Dünyanın en ünlü sahil inzivalardan biri olarak bilinen bermuda adası pembe kumlarıyla popülerdir. Doğanın sizlere sunduğu benzersiz oksijen tadını çıkarmak için, dinlenmek veya sürekli aktif tatil için tercih edilen yerlerden biridir.

Harbour Adası/ Bahamalar

Doğal varlıklarla harika bir plaja sahip olan Harbour adası Eleuthere’nın kuzeydoğusunda yer alır. Gizemli, gözlerden uzak muazzam plajlarıyla meşhurdur.

Waipio Vadisi/ Hawaii

Yaz aylarında herkesin ziyaret etmek istediği mekanlardan biri olarak yedinci sıraya yerleşmektedir. Hamakua bölgesinde yer alan vadidir.

Papağan Plajı/ Turks & Caicos

Karayipler’de toprakları olan ada yıl boyu 2 milyon turistlerin ziyaret ettiği adalardan biridir.

Palm Beach/ Aruba

Palm beach yıllarca bilinen turizm bölgesidir. Sahil şeridiyle herkesin merakını çeken gizlenmiş mücevher gibidir.

Lindquist Beach/ St. Thomas

Sakin suların denizlerin tadını çıkarmak, gelgit sahiller ile, el değmemiş sahillerden biridir. Kendinizi adeta cennetin ortasında hissedersiniz.