Evinizde müzeleri dolaşmanızı sağlayacak sanal müzeler

Evinizde müzeleri dolaşmanızı sağlayacak sanal müzeler

Sanal müzeleri gezmek özellikle koronavirüs salgını yüzünden evde daha fazla vakit geçirildiği günlerde son derece özel bir aktivite olabilir. Sanal müzeler sayesinde hem kültürünüzü hem de bilginizi evinizden çıkmadan arttırabilirsiniz.

British Museum Sanal Müze

Dünyanın en önemli müzeleri arasında ilk sıralarda bulunan British Museum, çok sayıda önemli esere ev sahipliği yapıyor. British Museum Londra’da bulunuyor ve gidip yerinde görmek imkânına sahip olmayanlar için sanal müze olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Özellikle antik dönemlere dair pek çok eseri evinizden çıkmadan görebilir ve eşsiz bir tarihsel yolculuk yapabilirsiniz.

Louvre Müzesi Sanal Müze

Önemli müzeler arasında ilk akla gelenlerden olan Louvre Müzesi sanal müze olarak ziyaretçilerini evlerinden çıkmadan tarihsel ve sanatsal bir yolculuğa çıkarıyor. Kurulum alanı bakımından da son derece büyük olan müze özellikle sanat açısından dünyanın en önemli sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Sanat tur sayesinde müzenin pek çok noktası rahat bir şekilde gezilebiliyor.

Guggenheim Müzesi

Mimari yapısı ile dikkat çeken Guggenheim Müzesi sanal müze olarak da dünyanın her yerinden ziyaretçilere internet üzerinden koleksiyonunu görme imkânı yaratıyor. Bu özel müze içerisinde özellikle modern eserlere dair pek çok eser bulunuyor. Bu sayede modern sanatın en önemli eserlerini görmek mümkün hale geliyor.

Orsay Müzesi

Fransa’daki müzeler arasında öne çıkan Orsay Müzesi özellikle resim sanatı üzerine önemli eserlere ev sahipliği yaptığı için büyük bir öneme sahip bulunuyor. Monet, Degas ve Renoir gibi ünlü ressamların eserlerinin yer aldığı müzede sadece resim değil heykel sanatının da önemli örnekleri sergileniyor. Yakın dönem görsel sanatlarına ilgi duyan herkesin ilgisini çekecek olan müze ziyaretçilerine internet üzerinden ücretsiz gezi fırsatı sağlıyor.

Ulusal Sanat Galerisi

Amerika kadar dünyanın en ünlü müzeleri arasında yer alan Ulusal Sanat Galerisi, bünyesinde 2000’den fazla esere ev sahipliği yapıyor. Özellikle ABD tarihine dair önemli eserlerin yer aldığı müze, son yıllarda koleksiyonunu dünya çapındaki önemli eserler ile büyüttüğü için pek çok eseri bünyesinde barındırıyor. Sanal müze sayesinde tarihten sanata kadar farklı alanlarda önemli eserleri görmek mümkün.