Fahriye Evcen yeniden setlere dönüyor

Fahriye Evcen yeniden setlere dönüyor

Ünlü oyuncu Fahriye Evcen bir süredir görülmediği setlere tekrardan dönüş yapma hazırlığı yapıyor. Oğlu Karan’ın doğumu ile birlikte uzun süredir onun bakımını üstlenen Evcen’e yeniden setlere dönmesi için bölüm başına 130 bin lira teklif edildiği öne sürüldü.

Bölüm Başına 130 Bin Lira Teklif

Nisan 2019 yılında dünyaya gelen oğlu Karan için “2 yaşına girinceye kadar setlere ara vereceğim,” açıklaması yapan Evcen, yıl sonunda başlayacak olan projelerden yeni teklifler almaya başladı. Evcen’in oğlunun bakımını üstlendiği için bir süredir setlerden uzak kalmasına karşılık, projelerden gelen rakamlar dudak uçuklatıyor.

Şimdiye kadar 10 farklı yapımdan teklif alan Evcen, verilen rakamları değerlendirme aşamasında. Gelen tekliflerin 130 bin liraya kadar çıktığı projelerde aynı zamanda Evcen özel şartlar da öne sürüyor. Oğlu Karan’ı yalnız bırakmamak adına haftanın 4 günü, belirli saatlerde çalışabileceğini söyleyen Evcen aynı zamanda koronavirüs tedbirleri kapsamında da kalabalık set ortamlarında bulunmak istemiyor.

Fahriye Evcen Kimdir?

Fahriye Evcen, 1986 yılında Almanya’da doğmuştur. Anne tarafı Çerkes kökenli, baba tarafı ise Kavala göçmenidir. Çocukluğu Almanya’da geçen Evcen, özellikle bir dönem Neo Naziler Türkler’e karşı şiddet eylemlerine başlayınca, bu dönemde ailesi Almanya’dan ayrılmıştır.

Türkiye’de bulunduğu bir sırada Oya Aydoğan’ın programına seyirci olarak katılmış, Aydoğan burada kendisini yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırmıştır. Tekrar Almanya’ya dönen Evcen, buradaki Heinrich Heine Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okurken, tanıştığı yapımcı tarafından dizi teklifleri aldı. Daha sonra okulunu bırakarak İstanbul’a yerleşen Evcen, ilk olarak Yaprak Dökümü dizisinde seyirci önüne çıktı. İlk sinema deneyimini ise 2008 yılında yayınlanan Cennet filminde başrol oynayarak gösterdi. Aynı sene çekilen Aşk Tutulması filminde de yine başrol oynayan Evcen, Çalıkuşu filminde de Feride karakterini canlandırmıştır.