Gaziantep’te Görülmesi Gereken Gezilecek En Güzel Yerler

Gaziantep’te Görülmesi Gereken Gezilecek En Güzel Yerler

Yemeklerinin güzelliği ile bilinen Gastronomi şehri olarak da bilinen Gaziantep tarihi yerleri ile ve doğal güzellikleri ile gidenleri etkisi altında bırakan şehirlerden biridir.

Anadolu medeniyetinin en önemli yerlerinden biri olan Gaziantep, tarihi açısından her dönemlere tanıklık eden şehirlerden biridir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Gaziantep’te bu uygarlıklardan kalan eserler günümüze kadar gelmiştir. Bu eserler mutlaka görülmesi gereken tarihi eserlerdir. Gerek tarihi açısından gerekse yemeklerinin güzelliği açısından en çok görülmek istenilen şehirlerin arasında yer almaktadır.

Gaziantep Kalesi

Gaziantep Kalesi hem tarihi açısından, hem de güzelliği açısından Gaziantep’e giden kişileri etkisi altında bırakan yerlerden biridir. Romalılar döneminde gözetleme bölgesi olarak kullanılan Gaziantep kalesi yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu ortaya çıkmıştır. İçerisinin güzelliği ile görenleri hayran bırakan Gaziantep Kalesini eğer Gaziantep’e gittiyseniz mutlaka görmeniz gerekmektedir.

Gaziantep Arkeoloji Müzesi 

Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Gaziantep’te bu uygarlıklardan kalan eserleri görebilmenizi sağlayan en önemli yere yani Gaziantep Arkeoloji Müzesine mutlaka gitmeniz gerekmektedir. Anadolu’nun ev sahipliği yaptığı uygarlıklardan kalan eserlerin saklandığı Gaziantep Arkeoloji Müzesi sizi adeta tarihi bir yolculuğa çıkarmaktadır. Bu müzeyi Gaziantep’e gidiyorsanız mutlaka görmeniz gerekmektedir.

Dülükbaba Tabiat Parkı    

Dülükbaba tabiat parkı, Gaziantep’in yaz sıcaklarında hem sıcaklıktan kurtulmak için hem de tabiatın güzelliği ile baş başa kalmak için oldukça güzel bir yerdir. Gerek manzarası ile gerekse ferahlığı ile gidenleri etkisi altına almaktadır. Gaziantep’in sıcağından kurtulmak için ve tabiatının güzelliği için mutlaka Dülükbaba tabiat parkına gitmeniz gerekmektedir.

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi

Gaziantep oyun ve oyuncak müzesi, tarih boyunca yapılan oyunları ve oyuncakları görebileceğiniz harika bir yerdir. Ailecek vakit geçirebileceğiniz ve dolaşırken çok eğleneceğiniz Gaziantep oyun ve oyuncak müzesinde birçok kültüre ve yöreye ait oyun ve oyuncakları görebilirsiniz. Eğer oyun tutkunuysanız ya da çocuğunuz ile eğlenceli bir vakit geçirmek istiyorsanız burayı mutlaka görmeniz gerekmektedir.

Şahinbey Milli Mücadele Müzesi

Milli mücadele dönemlerinden kalan silah ve eşyaların sergilendiği ve tarihi açıdan sizi etkisi altında bırakacak olan Şahinbey Milli Mücadele Müzesine Gaziantep’e gidiyorsanız eğer mutlaka uğramanız gerekmektedir.