Göz altı morlukları makyaj ile nasıl kapatılır?

Göz altı morlukları makyaj ile nasıl kapatılır?

Kadınların en can sıkıcı sorunlarından biri olarak göz altı morluklarını kapatan makyaj bazen daha kötü görünümlere neden olabilir.

Göz altı morluklarını kapatan makyaj önerileri çoğu zaman yanlış renk seçimleriyle gündeme gelmektedir.  Bu şekilde daha belirgin ve kötü görünmeye başlayan göz altındaki morluklar, kişinin yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu yüzden makyaj uygulamalarının en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlayan malzemeler kullanılarak daha doğal bir görünüm ortaya çıkabilir. İşin sırrı, kullanacağınız kapatıcıyı doğru seçmeniz olacaktır.

Gözünüzün iç ve dış köşelerine pembe aydınlatıcı uygulanarak dikkatlerin göz altlarından çekilmesine yardım edebilirsiniz. Daha diri bir görünüm sağlayan bu makyaj hilelerini Miranda Kerr çok sık uyguluyor. Siz de daha canlı bir görünüm için bu tür hilelerle yorgun görünümü azaltabilirsiniz.

Doğru Kapatıcı Nasıl Seçilir?

Doğru kapatıcının seçilmesi oldukça önemlidir. Çünkü göz altındaki morluk ve yorgunluk görünümün giderilmesi için doğru rengin seçilmesi gerekir. Morlukları kapatan makyaj normal görünüm sağlayan açık renk kapatıcılar haricindeki malzemelerle yapılır. Gözaltına kendi ten renginizden daha açık bir kapatıcı sürmeniz gerekir. Ancak morluklar söz konusu olduğunda açık renkler sizin için uygun olmayacaktır.

Daha şeftali tonlarında kapatıcılar seçmeniz gerekir. Özellikle ten renginiz açıksa şeftali tonlarını kullanabilirsiniz. Ciltten bir koyu tondaki concealer kullanımları mor görünümün azalmasına yardımcı olacaktır. Kaliteli bir makyaj malzemesi seçerseniz sonuç memnun kalacağınız şekilde olacaktır.

Göz çevresi kreminizin de mor halkaları azaltıcı etkiye sahip olan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu yüzden birkaç marka ürün almak yerine tek bir ürün alın ama kaliteli bir ürün almış olun. Etki de bu şekilde en iyi şekilde sağlansın.

Göz Makyajı Bazları

Gözleri diri gösteren makyaj birçok kişinin hayalidir. Bu durumu sağlamak için üretilen çeşitli makyaj malzemeleri vardır. Rahatlatıcı makyaj bazları, kapatıcının etkisinin daha iyi olması sağlar. Göz kreminizle de bu bazı oluşturabilirsiniz. Mor ve mavi halkaları kontrast renkler olan şeftali tonlarıyla kapatabilirsiniz.

Somon renklerindeki kapatıcılarla kullanacağınız makyaj bazı uygulamalarıyoğun bir şekilde göz altlarının mor görünümünün azalmasını sağlayacaktır.