Haldun Boysan’ın ölümüyle ilgili iddia

Haldun Boysan’ın ölümüyle ilgili iddia

Haldun Boysan’ın kalp krizi nedeniyle öldüğü kesinleşirken, kalp pilini koronavirüs korkusu yüzünden hastaneye gitmeyerek yeniletmemesi sonucunda öldüğü öne sürüldü.

Ölümüyle İlgili Yeni Gelişme

Yeni dizi projesinin çekimlerinin tamamlanması için bir süredir Nevşehir’de bulunan Haldun Boysan, 31 Ağustos 2020 tarihinde kalmakta olduğu otelde fenalaşarak yaşamını kaybetmişti. Ünlü oyuncunun vefatıyla ilgili ise yeni bir iddia gündeme getirildi.

TV100’de ortaya atılan iddiaya göre Boysan’ın ölümüne kalp pilini değiştirmemesi neden oldu. Vefatından önce havuz başında fenalaşan oyuncu, hemen hastaneye kaldırılmış ve hastaneden ise yapılan tedavisinin ardından taburcu edilmişti. Ancak tedavinin geçici olduğu ve kalp pilinin yetersiz olması nedeniyle şikayetlerinin başladığı öne sürülen iddiaya göre, Boysan’ın çok kısa süre içerisinde Ankara’daki doktoruna giderek kalp pilini değiştirmesi gerekiyordu. Fakat iddiaya göre Boysan’ın hastanelere koronavirüs kapma endişesi ile gitmediği ve kalp pilini değiştirmek için acele etmediği öne sürüldü.

Yönetmeni Uyarmıştı

Sağlık ile ilgili gelişmeleri çok fazla takip etmediği ve kendi sağlık sorunlarıyla da ilgilenmediği öğrenilen Boysan’ın yakınları kendisini sıklıkla uyarıyordu. En son yönetmen Faruk Teber tarafından kendisine “senden dünyada bir tane daha yok, lütfen kendini ihmal etme,” eleştirisi yöneltilmişti. Teber’e yakın zamanda sağlık sorunları ile ilgileneceğini söyleyen Boysan ise ilerleyen saatlerde kalp krizi sonucunda yaşamını yitirdi.

6 Temmuz 1958 tarihinde doğan Haldun Boysan, Ankara doğumludur. TED Koleji’nden mezun olarak Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Uzun yıllar boyunca Ankara Sanat Tiyatrosu ve İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda görev yapmıştır. Özellikle Gemide filmindeki performansı ile akıllara kazınmış olan Boysan pek çok dizi ve filmde de yer almıştır.