Japon yapıştırıcısı yapıştığı yerden nasıl çıkar?

Japon yapıştırıcısı yapıştığı yerden nasıl çıkar?

Oldukça güçlü bir yapıştırıcı olan Japon yapıştırıcının yapıştığı yerden hızlı ve pratik şekilde nasıl çıkarılacağı bir çok kişi tarafından merak edilen bir konudur.

Kullanıldığı her şeyi anından yapıştırma özelliği bulunan güçlü ve hızlı bir yapıştırıcı olan Japon yapıştırıcısı yanlış kullanımı halinde elinize ya da kıyafetlerinize damlayabilir. Yapıştırıcının zarar vermeden çıkarılması için de nasıl çıkarılması gerektiğini ve yapılacak yöntemleri bilmeniz gerekir. Herhangi bir şey yapıştırmak için kullanılan Japon yapıştırıcısı oldukça etkili olsa da bazı zamanlarda insanlara zarar verebilmektedir. Ancak bu yapıştırıcının kolay ve güvenli bir şekilde nasıl çıkarılacağı öğrenilirse çok daha rahat bir şekilde kullanılabilir. Japon yapıştırıcısının cildinize ya da istenmeyen herhangi bir materyali değdiği taktirde çıkarma yöntemlerini sizler için derledik. Ancak unutulmamalıdır ki Japon yapıştırıcı gözle temas ettiyse derhal göz doktoruna başvurmanız gerekir.

Aseton 
Japon yapıştırıcısı içeriğinde bulunan maddeler gereğince su geçirmeyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de ancak aseton gibi çözücülük özeliği maddelerin içerisinde çözülebilmektedir. Japon yapıştırıcısını çıkarmak istiyorsanız pamuğa aseton dökerek yapıştırıcının olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz.

Tuz ile Japon Yapıştırıcısı Çıkarma
Japon yapıştırıcısını döküldüğü alandan çıkarmak için, öncelikli olarak tutkalın üzerine tuz sürerek tekrar ılık suya batırıp soymalısınız. 
Cildinize yapışmış olan Japon yapıştırıcısını çıkarabilmek için dökülen alanı sofra tuzu kullanarak fırçalamalısınız. Tuzun ciltte tam olarak etki gösterebilmesi için cildinizin üzerinde biraz kuvvet uygulamanız da gerekebilir.

Sabun Yöntemi 
Yapıştırıcıyı gevşek bir duruma sokup rahatça çıkarmak için, cildi ılık sabunlu suya batırmalısınız.

Limon Yöntemi ile Japon Yapıştırıcısı Çıkarma
Hassas ve çabuk zarar gören bir cilde sahipseniz sabun yerine limon suyu da kullanabilirsiniz. 1 ölçek olarak ayarlanmış limon suyunu yine aynı ölçüdeki suyla karıştırmalısınız. 

Yağ Yöntemi
Diğer bir alternatif olarak da margarin ve zeytinyağı ile yapıştırıcının gevşetilmesi sağlanabilmektedir.

Şampuan 
Saç derinize yapıştırıcı etki ettiyse, öncelikli olarak saçınızı yıkayıp şekillendirmeniz gerekir. Daha sonrasında ise yapıştırıcının etki ettiği alan boyunca saçınızı taramaya devam edin. Ancak bu noktada saçınızı kırmamak için çok sert fırçalama işlemi yapmamanız gerekmektedir.

 

Kaynak:İhlas Haber Ajansı