Kalıcı makyaj ne kadar kalır? Kalıcı makyaj nasıl çıkar?

Kalıcı makyaj ne kadar kalır? Kalıcı makyaj nasıl çıkar?

Cilt yüzeylerine, kirpik dibi, dudak ve vücudun diğer bölgelerine yapılabilen kalıcı makyaj nedir, ne kadar kalır ve nasıl sildirilir?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj nedir? Başka bir ismi de  “Mikro Pigment uygulaması “  kadınların dilediği yerlere steril iğneleriyle ve bitkisel ürünlerin enjekte edilmesine denilmektedir. Kalıcı makyaj mutlaka bitkisel içerikli olmalıdır. Günümüzde en çok bahsedilen güzellik uygulamasıdır. Kalıcı makyaj en önemli kısmı ise kaşlar olan bölümdür. Kaşları kısmında en çok şikayet edilen ise seyrek olmasıdır.  Kalıcı makyaj ile kaşları yapan bütün kadınların rahatça memnun olduğu bir yöntemdir. Şimdilerde kirpiklerde, cilt ve yüzünüzün diğer yerlerinde ya da dudaklarda uygulayan mükemmel bir yöntemle bütün kadınları bu yöne yönlendirilmektedir.

Sağlık olarak bakılacak olursak en güvenilir uygulamadır. Hiçbir şekilde alerjik reaksiyon yoktur.  Yüz bölgesine göre tasarlanmış ürünler sakın dövme işlemiyle kıyaslamayın. Dövme kalıcı ile bilinmektedir. Ama kalıcı makyaj istediğiniz zaman silebiliyorsunuz. Makyajı daha çok kaşlarda yapılırken şimdilik birçok yere yapılabilecek kadar gelişti. Çok hijyenliğe dikkat edilerek yapılan uygulama küçük iğnelerle ve deri altına organik boya yerleştirerek yapılıyor. Her kadının günlük hayatını daha çok kolaylaştıracaktır. Derinin üst kısmında yapılarak cildin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

Peki Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır?

Kalıcı makyaj ne kadar kalır? Kalıcı makyaj uyguladıktan sonra cildin esnekliğine, kişinin yaşına diğer sebeplere göre kalıcılık süresi farklılaşmaktadır. Bu uygulama minimum 2 yıl maksimum 5 yıl etkisi vardır. Daha fazla kalmasını isterseniz estetisyen ile görüşmelisiniz. Estetisyenin belirleyeceği zamanda gidip rutuj işlemleri yapmalısınız.

Kalıcı Makyaj Nasıl Silinir?

Kalıcı makyaj nasıl silinir? Kalıcı makyaj silmek için o bölgenin dövme de yapılan yöntem ile ilacı enjekte yaparak silinir.  Bunu yapmasının asıl amacı deri altında kalmış boyayı ilaç yardımıyla dışarı çıkarmaktır.  Yapılan yöntem makyaj silme esnasında cildinize ya da tüylerinizin dökülmesine sebep olmadan yapılmasıdır. Kadınların hiç korkmadan yapması gereken bir işlemdir. Bugüne kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadığı için sağlıklı bir yöntem diye bilinir.