Kalıcı ruj nasıl çıkar? Dudaklara zarar vermeden kalıcı ruju çıkarmak

Kalıcı ruj nasıl çıkar? Dudaklara zarar vermeden kalıcı ruju çıkarmak

Kadın güzelliği için en çok tercih edilen makyaj malzemelerinin başında gelen ruj bazı yöntemler ile kalıcı şekilde yapılabiliyor ancak kalıcı rujları çıkarmak daha sonradan çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Fakat pratik yöntemler ile kalıcı ruj çıkarabilirsiniz.

Kalıcı Ruj Nedir?

Kalıcı ruj tanımı esansında sonsuza kadar kalan rujları ifade etmemektedir. Ancak normal rujlar ile örneğin bir şeyler yemek gibi durumlarda sıklıkla ruj tazelemesi yapmak gerekmektedir. Kalıcı ruj olarak üretilen rujlar ise daha uzun süreli kalırlar ve ortalama 1 günü dahi bulan kalıcı rujlar bulunmaktadır. Böylece günlük yaşamda sıklıkla ruj tazelemek gerekmez, daha pratik ve hızlı bir şekilde kullanımlara uygundur. Ama bazı hallerde de çıkarılmak istendiğinde, dudaklara zarar verebilmektedir. Ama belirli yöntemler ile dudaklara zarar vermeden kalıcı ruju çıkarmak mümkündür.

Kalıcı Ruj Çıkarma Yöntemleri

Kalıcı ruj çıkarma yöntemleri öncelikle dudaklarınıza zarar vermeden ruju çıkarmayı sağlamaktadır. Kalıcı rujun süresi dolmadan, yıkama ile çıkmadığı için bu bakımdan farklı yöntemlerin denenmesi gerekmektedir. Öncelikle yağ bazlı bir ıslak mendil ya da pamuk ile dudağınızı temizleyin. Rujun yumuşaması için dudak balsamı ya da vazelin kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza krem sürdükten sonra birkaç dakika kremin emilmesi için bekleyin. Daha sonra ise pamuklu bir ped ya da havlu kağıdı ile ovalama yöntemleri ile rujunuzu çıkarabilirsiniz.

Bir başka kalıcı ruj çıkarma yöntemi ise dudaklarınızdan boyayı pul pul çıkarma şeklindedir. Bunun için de dudaklarınıza nazik bir şekilde davranmanız gerekiyor. Dudaklarınıza krem uyguladıktan sonra bir diş fırçası ile ruju fırçalayarak çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Islak Bez Kullanımı

Kalıcı ruju çıkarmak için ıslak bez de kullanabilirsiniz. Bunun için temiz bir bezi, sıcak su ile ıslatın ve daha sonra hafif bir şekilde dudaklarınızı silin. Bu yöntem ilk başlarda sonuç vermeyecektir ancak bez ile aynı işlemi tekrarlamanız halinde ruj çıkmaya başlayacaktır. Bir diğer yöntem ise Hindistan cevizi yağı uygulamanız olarak öne çıkıyor. Dudaklarınıza zarar vermeden rujun çıkmasını sağlayacak bu yöntem için dudaklarınıza Hindistan cevizi yağı dökün ve beş dakika bekledikten sonra kağıt havlu ile silin, ruj çıkacaktır.