Kansere yakalanan Julie Walters kariyer planını açıkladı

Kansere yakalanan Julie Walters kariyer planını açıkladı

Mamma Mia ve Harry Potter gibi çok izlenen filmlerin ünlü oyuncusu Julie Walters kansere yakalanması ile birlikte oyunculuğu bırakmasına yönelik “çok çalışıyordum, bu yüzden kanser benim için neredeyse bir nimetti,” açıklaması yaptı.

“Kanser Benim İçin Nimetti”

BAFTA ödüllü ünlü İngiliz oyuncu Julie Walters, vermiş olduğu bir röportajda sağlık durumu ve yaşadıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Walters, kanser olmanın kendisine yoğun iş temposundan uzaklaşmak için neredeyse bir nimet gibi geldiğinden bahsetti. Mamma Mia ve Harry Potter gibi filmlerin yıldızı, 70 yaşındaki Walters, 2018 yılında 3’üncü evre bağırsak kanseri olmuş ve teşhis koyulmasından sonra kemoterapiye başlamış, bir dizi ameliyat olmuş ve uzun süreler gördüğü tedavi sonrasında hastalığını atlatmıştı.

Ünlü dergi The Times’a röportaj veren Walters, kanser olduğu dönemde neler hissettiğini şöyle ifade etti: “Garip bir tepki vermiştim. Bir tarafım ‘aman Tanrım, kanser oldum!’ diyordu. Bunun yarattığı şok etkisi ile uğraşıyordum. Ama aynı zamanda da ‘daha fazla iş yapmam gerekmiyor. Esasında bu koşu bandından çıkabilirim’ diyordum. Çok fazla çalışıyordum ve işi bırakmam için şimdi büyük bir bahanem olmuştu. Kanser her şeyde baskın geliyor. Yani tuhaf bir şekilde içimde de büyük bir rahatlama vardı. Ama beni durduracak bir şeye de ihtiyacım vardı,” dedi.

“Sinemaya Dönmem Ama…”

Ünlü İngiliz oyuncu Walters açıklamalarına şöyle devam etti: “Eşim bana sürekli çalışmama gerek olmadığını söylüyordu ve ben de istemiyordum. Kanser gibi bir hastalık olduğunda bir şeyler değişmeli aksi halde tekrar yakalanma olasılığınız çok yüksek.” Walters ayrıca çok çalışıyor olmanın ve stresli yaşamanın da kanser hastalığını tetiklemiş olduğuna inandığını da söyledi.

“Ameliyat olduğumda geleceği düşündüğümde bir daha çalışmayacağım dedim kendime,” şeklinde konuşan Walters, “Elbette yeni bir Mamma Mia olmadığı sürece,” diyerek de oyunculuğu bırakmış olmasına rağmen yeni bir film teklifini de değerlendireceğini de sözlerini ekledi.

1950 yılında doğan Julie Walters, bu zamana kadar pek çok filmde rol aldı. Özellikle Harry Potter serisinde Molly Weasley karakteri ile hafızalara kazandı. Mamma Mia filmiyle de sevenlerinden büyük beğeni almıştı.