Kırmızı Oda dizisindeki ilahi seyircileri mest etti

Kırmızı Oda dizisindeki ilahi seyircileri mest etti

Dün akşam seyirciler ile ilk bölümü ile buluşan Kırmızı Oda dizisinde geçen ilahi sahnesi, özellikle sosyal medyada gündeme taşındı. İntihar eşiğinde bulunan mevlüt hocası olan Evrim Alasya’nın okuduğu ilahi seyircilerden tam not almayı başardı.

Seyirciden Tam Not Aldı

Uzun zamandır merakla beklenen TV8’in yeni dizisi Kırmızı Oda, ilk bölümüyle seyircilerden tam not almayı başardı. Başrolünde Binnur Kaya’nın oynadığı dizinin ilk bölümünde özellikle ilahi sahnesi akıllara kazındı. Dizide konuk oyuncu olarak yer alan Evrim Alasya, Salih Bademci ve Hande Doğandemir’in de performansları izleyiciler tarafından tam not almayı başardı. Evrim Alasya’nın dizide canlandırdığı karakter olan Meliha’nın dramı izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

İntiharın eşiğinde olan bir anne olan Meliha, intiharın eşiğindeyken kızı tarafından kurtarılıp yaşadığı psikolojik sorunların çözülmesi için doktora götürülüyor. Bu esnada yaşamının acılar içinde olduğunun açığa çıkması sonucunda izleyiciler de göz yaşlarını tutamazken, özellikle Meliha’nın doktor randevusu sırasında okuduğu ilahi izleyicileri daha derinden etkilemeyi başardı. Kısa süre içerisinde bu sahne yüzünden sosyal medyada, özellikle Twitter’da gündem olmayı başaran dizi, sosyal medya kullanıcılarının büyük beğenisini topladı ve onların yaşamlarını başarıyla yansıttığı görüşleri ifade edildi.

Kırmızı Oda’nın Konusu

İlk bölümünün henüz seyirciler ile buluşmuş olmasına karşılık kısa sürede geniş kesimlerin ilgisini çeken ve izleyicileri tarafından kendi yaşamlarından kesitler bulmasını sağlayan dizi, psikiyatri kliniklerine başvuracak hastaların başından geçenleri anlatacak. Her bölümde farklı bir konunun işleneceği dizide, bu sayede psikolojik sorunlar yaşayan kimselerin nasıl bu duruma geldiklerinden bahsedilecek. Mutluluk ve hüznün iç içe olacağı dizi, bu sayede ekranlara farklı yaşam kesitlerini getirirken aynı zamanda tedavi süreçleri hakkında da bilgiler vererek her yeni bölümde büyük merak yaratacak.