MasterChef Türkiye'de elenen isim Duygu oldu

MasterChef Türkiye'de elenen isim Duygu oldu

MasterChef Türkiye yarışmasının 4 ekim pazar günü yayınlanan bölümünde beklenmedik bir olay yaşandı. Eleme yarışmasında yemeği bilerek kötü yapan Duygu yarışmaya veda etti. Duygu'nun kendi kendini sabote etmesi izleyenleri şaşırttı.

Eleme oyunun oynandığı MasterChef Türkiye yarışmasında ilginç bir olay yaşandı. Yemeği bilerek kötü yapan ve kendi kendini eleyen yarışması Duygu hem izleyenleri hem de şefleri üzdü.

 

Eleme Yarışmasında Heyecanlı Anlar Yaşandı
MasterChef Türkiye'nin dün akşam yayınlanan bölümünde eleme yarışması yapıldı. 6 tane eleme adayı arasından Esra, Uğur ve Eray ilk turda yarışmada kalmayı garantiledi. Geriye kalan Dide, Sefa ve Duyu ise Danilo Şef'in özel tarifi olan balık ekmek sunumunu hazırlayarak yarıştı. Balık ekmek sunumu hazırlayan eleme adaylarına 40 dakika süre verildi Sürenin sonunda ise eleme için tadım yapıldı.

 

Duygu'nun yemeğinin tadımı herkesi şaşaırttı. Mehmet Şef Duygu'nun yemeğe çok tuz attığını söyledi ve tadımı gerçekleştiremedi. Mehmet Şef çok tuzlu olan yemekten aldığı lokmayı geri çıkardı. Diğer yarışmacılarında yemeklerinin tadımı yapıldı. Tadım sonrası stüdyoda gergin anlar yaşandı.

 

Duygu Yemeği Bilerek Kötü Yaptığını İtiraf Etti
Tadımın bitmesinin ardından Somer Şef, 2 tane kötü tabağın olduğunu ve birinin kasıtlı olarak kötü yapıldığını düşündüklerini söyledi. Kimin kasıtlı olarak kötü yaptığını sordu.

 

Şeflerin bu tavrı üzerine Duygu yemeği bilerek kötü yaptığını itiraf etti. Bir akademik kariyeri olduğunu belirten Duygu, seçim yapması gerektiğini ve akademik kariyerini seçtiğini açıkladı. İtiraftan sonra yaptığı konuşmasa Duygu, şeflerden çok şey öğrendiğini ve teşekkür ettiğini söyledi. Duygu bilerek kötü yaptığı yemek için de şeflerden özür diledi. Yemeği bilerek kötü yaptığını itiraf eden Duygu sonrasında elenen isim olarak yarışmaya veda etti.