Odaya sinen sigara kokusu nasıl giderilir?

Odaya sinen sigara kokusu nasıl giderilir?

Odaya sinen sigara kokusu son derece kötü bir koku olmaktadır. Bu yüzden odaya sinen sigara kokusu nasıl giderilir sorusunun yanıtı merak edilebilmektedir. Basit yöntemler ile odaya sinmiş sigara kokusunu çıkarabilirsiniz.

Odayı Sigara Kokusundan Arındırın

Odadan sigara kokusu çıkarmak için öncelikle yapılması gereken odada sigara kokusuna neden olan etmenlerin temizlenmesidir. Bu kapsamda odada bulunan izmarit, kül, küllük gibi tüm araçları ortadan kaldırın ve temizleyin. Özellikle küllüklerin temizlenmeden bırakılması odaya sigara kokusunun yayılmasında etkili olmaktadırlar. Bu araçları ortadan kaldırdıktan sonra odanın havalandırılması gerekecektir, bu yüzden tüm pencereleri açarak odanın havalandırılmasını sağlayın. Ancak havalandırma ile odadaki sigara kokusu çıkmayacaktır, bunun için farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

Koku Giderici Ürünler Kullanın

Havalandırma ile sigara kokusu odadan çıkmadığı için bazı sigara kokusu giderici ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler daha çok sigara kokusunu engellemek amacıyla yapılırlar ve böylece odanın kokusunun değişmesine yardımcı olurlar. Bu bakımdan oda spreyi, uçucu yağlar ya da çubuk kokular kullanabilirsiniz. Uçucu yağlar diğer yöntemlere göre daha doğal bir arınma sağlayacaklardır. Uçucu yağlar hemen hemen her kokuda bulunmaktadırlar ve istediğiniz kokuda uçucu yağ seçerek buhurdanlık yardımı ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Uçucu yağları buhurdanlıkta kullanmak için buhurdanlık haznesine su ve birkaç damla uçucu yağdan ekleyin. Uçucu yağların daha fazla koku göstermesi için ise damla miktarını arttırabilirsiniz. Daha sonra buhurdanlık alt kısmına mum yerleştirerek uçucu yağ kokusunun ortamda olmasını sağlayabilirsiniz.

Elma Sirkesi, Kabartma Tozu ve Kahve Kullanımı

Odadan sigara kokusunu çıkaracak yöntemler arasında farklı ürünleri de deneyebilirsiniz. Bir su bardağına bir paket hamur kabartma tozunu dökün ve üzerine de bardağın yarısına gelecek şekilde elma sirkesini yavaş bir şekilde ekleyin. Hızlı eklerseniz karışım köpüklenme yapacaktır bu yüzden yavaş eklemek önemlidir. Daha sonra yapılan karışımı sigara içilen odaya bırakın ve odadaki kötü kokular karışım sayesinde emilecektir.

Bir diğer yöntem ise kahve kokusunun ortama yayılmasıdır. Çekilmiş toz halindeki kahveyi küçük keselerin içine koyarak sigara içilen odada farklı noktalara bırakmak sigara kokusunun odadan çıkması için yardımcı olacaktır.