Rihanna Müslümanlardan özür diledi

Rihanna Müslümanlardan özür diledi

Rihanna'nın kurduğu Savage x Fenty markasının geçtiğimiz günlerde yapılan şovu bir taraftan büyük beğeni toplarken diğer yandan da sıkıntıya sebep oldu. Rihanna çok konuşulan şovunda kullanılan şarkı için müslümanlardan özür diledi.

Rihanna Savage x Fenty Markasının Şovunda Kullandığı Şarkı İle Müslümanları Rahatsız Etti
Barbadoslu ünlü şarkıcı Rihanna, son dönemlerde müzikten çok moda ile gündeme geliyor. Moda alanında çalışmaya başlayan Rihanna kurduğu Savage x Fenty markası ile geçen günlerde büyük bir defile yaptı. Rihanna'nın markasının defilesinde Irina Shayk, Bella Hadid gibi birçok ünlü isim podyuma çıktı. Çok büyük beğeni toplayan şovda kullanılan şarkı ise Rihanna'ya sorun çıkardı.

 

Savage x Fenty markasının şovunda kullanılan Coucou Chloe'nin Doom isimli şarkısında kullanılan hadis büyük tepki çekti. "İlim kalkmadıkça, depremler, katliamlar çoğalmadıkça kıyamet kopmaz" şeklindeki hadisin kullanıldığı şarkıya gelen tepkilerin büyümesi ile Rihanna açıklama yapmak zorunda kaldı.
 

Rihanna Sosyal Medya Hesabından Özür Diledi
Savage v Fenty markasının şovunda kullanılan şarkının hadis içermesi üzerine gelen tepkilere sessiz kalmayan Rihanna "Müslüman kardeşlerimi üzdüm özür dilerim " şeklinde açıklama yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yayınlayan Rihanna Müslüman toplumuna yapılan hatanın kasıtlı olmadığını ve Müslüman kardeşlerini üzdüğünün farkında olduğunu belirtti.

 

Rihanna üstüne çok gelinen bu konu ile ilgili sorumluğu da üstüne aldı. Hiçbir dine ya da tanrıya saygısızlık etmek istemeyeceğini belirten Rihana seçilen şarkının sorumsuzluk olduğunu ve bir daha yaşanmayacağını da belirtti. Bunu bizzar kendinin kontrol edeceğini belirten ünlü şarkısı en içten şekilde özür dilediğini de açıklamasına ekledi. Rihanna'nın özür dilemesi ile günden güne büyüyen tepkiler ise duruldu.