Tekrar kaçak maymun alan sosyal medya fenomeni gözaltında

Tekrar kaçak maymun alan sosyal medya fenomeni gözaltında

Yasadışı yollar ile üçüncü kez maymun alan sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin gözaltına alındığı öğrenildi. İzgi’nin aldığı maymun ise hayvanat bahçesi yetkililerine teslim edilirken, İzgi’nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Üçüncü Kez Maymun Aldı
Geçtiğimiz aylarda yasadışı yollar ile maymun almaktan dolayı, sosyal medya ünlüsü Meriç İzgi’nin (24) evine ekipler tarafından operasyon düzenlenmişti. Makak cinsi maymunu sahiplenen İzgi’nin Eyüpsultan’da bulunan evine İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda ele geçirilen maymun, İzgi’nin elinden alınmış ve hayvanat bahçesi yetkililerine teslim edilmişti.

 

Bu operasyonun ardından ise İzgi’nin yine yasadışı yollar ile maymun sahiplendiği öğrenilmiş, ikinci kez ekipler tarafından operasyon düzenlenmiş ve ikinci maymununa da el koyulmuş, maymun ise Doğa Koruma ve Milli Parklar 1’nci Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından hayvanat bahçesine gönderilmişti.

 

Bu Sefer Gözaltına Alındı
Meriç İzgi bu olayların ardından üçüncü kez maymun alınca bu sefer gözaltına alındı. Üçüncü kez aldığı maymun ile birlikte fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşan İzgi hakkında ekipler yine işlem başlattılar. Fotoğrafların ilgili mecralarda yer alması üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar 1’nci Bölge Müdürlüğü ekipleri ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eş zamanlı olarak hareket ettiler. Arama kararının alınmasından sonra İzgi’nin Sarıyer’de bulunan evine giden ekipler, makak cinsi maymuna el koydular. Maymun için veteriner hekim tarafından sağlık kontrolü yapıldı ve maymunun sağlıklı olduğu anlaşılınca tekrar hayvanat bahçesine teslim edildi. Ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri İzgi’nin yapmış olduğu paylaşımlar nedeniyle, sosyal medya hesaplarının kapatılması için savcılığa başvuru yapıldı. Konuyla ilgili olarak ise Meriç İzgi ve arkadaşı Elif Türkan E. gözaltına alındılar. İzgi’nin işlemleri emniyette devam ediyor.