Türk bayrağını öpen kadın herkesi duygulandırdı

Türk bayrağını öpen kadın herkesi duygulandırdı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşanan bir olay herkesi duygulandırdı. Bir kafe önünde asılı olan Türk bayrağını, yoldan geçmekte olan yaşlı bir kadın tarafından öpülerek alnına koyulması duygu dolu anlar yaşattı. Kafe sahibi olayı “tüylerim diken diken oldu,” şeklinde aktardı.

Yoldan Geçerken Bayrağı Öptü

Bursa’nın İnegöl ilçesinde geçen günlerde meydana gelen bir olay herkesin duygu dolu anlar yaşamasına neden oldu. Bir internet kafenin önünde asılı halde bulunan Türk bayrağı, yoldan geçmekte olan yaşlı bir kadın tarafından 3 kere öpüldü ve sonra kadın bayrağı alnına koydu. İnternet kafenin güvenlik kamerası tarafından fark edilen olay, izleyenlerin duygulanmasına neden oldu.

Olaydan haberi olan kafe sahibi Fırat Yurdakul ise olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Görüntüleri izledikten sonra büyük bir duygulanma yaşadığını aktaran Yurdakul, “ben içeride oturuyordum. Birisi gelip bir teyzenin asılı halde bulunan bayrağı öptüğünü söyledi. Ben de hemen güvenlik kameralarına bakınca olayı gördüm. Gururlandım, tüylerim diken diken oldu. Gerçekten gurur verici bir görüntü. Kelimeler yetersiz kalıyor. Bir kez daha bize vatan ve bayrak sevgisi aşıladığı için Allah teyzeden razı olsun, eli öpülesi insan,” şeklinde açıklamalar yaptı. Olayı gören Yiğit Yavuz ismindeki vatandaş ise “bakkaldan geliyordum. O esnada teyzeyi gördüm, teyzenin bayrağı öperek alına koyduğunu görünce şaşırdım ve duygulandım,” ifadelerini kullanıldı.

“Türkler Bayrağı Yere Koydurmuyor”

Diğer yandan geçen günlerde Almanya’da yaşanan bir başka olay da yine duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Berlin’de sokak sanatçısı Marian, ülke bayraklarını kentin önemli meydanlarına çizerek geçimini sağlıyor. Ancak sanatçı Türk bayrağını yere çizmek yerine asan sanatçı bu hareketi ile takdir topladı. Konuyla ilgili sanatçı “Türkler bayrağı yerde istemiyor, her zaman göklerde olmasını tercih ediyorlar,” diye açıklama yaptı.