Türkiye’nin en temiz plajları

Türkiye’nin en temiz plajları

Coğrafi yapıda en güzel ve en eşsiz manzaralara sahip olan Türkiye plajları ile de inanılmaz temiz ve berrak sularıyla görsellik sunuyor.

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan deniz, kum ve güneştir. Bunların hepsini içinde barındıran temiz berrak sularıyla nefes kesen plajları bulunuyor. Tatillerinizin keyfini doya doya yaşayacağınız plajları sizin için araştırdık.

Sarımsaklı Plajı, Ayvalık

Ege sahillerinin incisi olan Ayvalık’ta denize girebileceğiniz en güzel plajdır. Sarımsaklı Halk plajı olmakla birlikte 8 kilometre sahil şeridi bulunuyor. Denizi ve sahili tamamen kumluktan oluşuyor. Dünya’nın en güzel kumunun özelliklerini taşıdığı Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenmiştir. Tatilinizin ve denizin tadınızı rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Kefalos Plajı, Gökçeada

Turizmin en yaygın olduğu yerlerden birisi olan Gökçeada Kuzey Ege’nin patarası olarak adlandırılır. Bol rüzgarı olan Kafelos plajı su sporları için oldukça uygundur. Tatilinizi sadece yüzmek ile değil su sporlarıyla da renklendirebilirsiniz. Tertemiz suyu ile yüzmenin tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Ayazma Plajı, Bozcaada

Soğuk deniz seviyorsanız ayazma plajı yüzmek için en uygundur. Serin sularla Bozcaada’nın en büyük plajında keyifli saatler geçirebilirsiniz. Geniş, temiz ve kumluk bir plajı bulunuyor. Kumdan kale yaparak plajın tadını çıkartın.

Kaputaj Plajı, Antalya

Dünya’da adını duyurmuş berraklığı ile nefes kesen plajdır. Ulaşımın zorluğuna değecek güzelliğe sahip plaj tatilcilerin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Masmavi sularda vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Ölüdeniz, Fethiye

Fethiye’nin en gözde ve enteresan yapıya sahip plajlarından birisi Ölüdeniz’dir. Doğası gereği eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Yaz aylarının tatil planlamasında kesinlikle yer alması gereken bir yerdir. Masmavi sularında yüzmenin tadını çıkartabilir ya da paraşüt ile heyecanı yaşayabilirsiniz.

Çıralı Plajı, Antalya

Sevimli caretta carettaların ev sahipliği eşliğinde eşsiz bir doğa güzelliği içinde tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Dere yataklarından akarsuyun denize hafif derinlik vermesine sahip suyu ile doğal güzellikleri barındırıyor.

Ilıca, Çeşme

İzmir’in çeşme ilçesine sadece 5 kilometre uzaklıktadır. Sıcak su kaynakları ile bilinen ılıca romatizma, cilt hastalıkları gibi birçok hastalığa şifa oluyor. Hem tatilinizi yapabilir hem de şifa bulabilirsiniz.

Ovabükü, Datça

Mesudiye köyüne bağlı en güzel plajdır. Akdeniz’in en önemli sahilleri arasında yerini alıyor. Tatil fırsatları için doğanın tam içinde bulunan bu plaj tatilciler için vazgeçilmez bir hale geliyor.

Amos, Marmaris

Marmaris’e 24 kilometre uzaklıkta antik bir kent plajıdır. İki tatil köyünün arasında saklı bir cennettir. Deniz keyfi ve tarihi yolculuk için harika bir yer.

Kelebekler Vadisi, Fethiye

Eğer böhem ruhunuz varsa burası tam size göre bir yer. Dünya mirası olan kelebekler vadisi Babadağ’ın eteklerinde bulunuyor. Ölüdeniz’ i ziyaret ederseniz tekne ile bu vadiye ulaşabilirsiniz.