Ünlü dizi Dexter tekrar ekranlara dönüyor

Ünlü dizi Dexter tekrar ekranlara dönüyor

Ünlü dizi Dexter vermiş olduğu yedi yıllık aradan sonra yeni sezonu ile tekrar ekranlarda olacak. Dizinin başrolünde ise karakteri ile özdeşmiş Michael C. Hall rol alıyor. Dexter’in yeni bölümlerinin 2021 yılında yayınlanması bekleniyor.

Dexter Macerası Devam Ediyor

Konusu ve oyunculukları ile kendisine özel bir hayran kitlesi yaratan ünlü dizi Dexter’dan sevenlerini mutlu eden bir haber geldi. En son 2013 yılında 8’inci sezonu ile birlikte final yapmış olan Dexter, yeni sezonu ile birlikte tekrar izleyici karşısına çıkacak. Üstelik dizinin ana oyuncusu yine Michael C. Hall olacak.

İlk kez 2006 yılında Showtime kanalında gösterime girilen ve kısa sürede dünya çapında ünlenen Dexter’ın yeni bölümlerinin ise 2021 sonbaharında 10 bölüm halinde yayınlanacağı açıklandı. Showtime yöneticisi olan Gary Levine, basına yaptığı açıklama kapsamında “Dexter milyonlarca hayrana sahip ve hem de Showtime için çok özel bir dizi,” şeklinde konuştu. Açıklamalarına “bu benzersiz karakteri, orijinal diziye de sadık kalacak şekilde bulsak tekrar izlerdik,” şeklinde devam eden Levine, “Clyde Philips ve Michael C. Hall’un dizide yer alacağını bildirmekten mutluluk duyuyorum ve yeni sezon için sabırsızlanıyoruz,” dedi.

Dexter Konusu Nedir?

Milyonları ekran başına toplayan ünlü dizi Dexter’ın konusu bir seri katile odaklanıyor. Esasında Miami Metro Polis Departmanı’nda kan sıçrama analizcisi olarak çalışan Dexter Morgan, dışarıdan sakin bir yaşam sürüyor gibi görünse de esasında seri katil olarak yaşamaktadır. Dexter içinden gelen dürtülere karşı koyamamakta ve kurbanlarını ele geçirmek için çeşitli yöntemleri denemektedir. Aynı isimli romandan uyarlanmış olan dizi ilk bölümlerinde romana sadık kalırken daha sonraki bölümlerinde romandan bağımsız bir şekilde ilerledi. Dizi 2013 yılında sekizinci sezonu ile birlikte final yapmıştı.