Ünlü oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi, ilk açıklama geldi

Ünlü oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi, ilk açıklama geldi

Ünlü televizyon ve sinema oyuncusu Ali Sürmeli evinde rahatsızlanarak beyin kanaması geçirdi. Sürmeli’nin sağlık durumu ile açıklama ise oğlu Eren Sürmeli’den geldi.

Beyin Kanaması Geçirdi
Dün akşam saatlerinde ünlü dizi ve film oyuncusu Ali Sürmeli, evinde aniden rahatsızlandı ve Kadıköy’de bulunan özel bir hastaneye götürüldü. Tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçiren Sürmeli, gerekli işlemlerin yapılması için hemen ameliyata alındı. Ortalama beş saat süren ameliyat ardından ise ünlü oyuncunun sağlık durumu ile ilgili olarak ilk açıklama oğlu Eren Sürmeli’den geldi. Babası hakkında konuşan Eren Sürmeli “kötü bir durumu yok, her şey iyi geçmiş. Normalde uyutulacaktı iki gün boyunca ama ondan ameliyat iyi geçtiği için vazgeçilmiş. Şimdi de yavaştan uyandırmaya başladılar. Şu anda bir sıkıntı, sorun yok. Hayati tehlikesi bulunmuyor,” dedi.

 

Sevenleri Hastaneye Akın Etti
Ali Sürmeli’nin rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını öğrenen yakınları ise hastaneye akın etti. Ayrıca aynı dizide rol aldığı pek çok oyuncu arkadaşı da yine hastaneye gelenler arasındaydı. Ali Sürmeli’nin rol arkadaşı olan Oktay Kaynarca, hastane çıkışında gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Sürmeli’nin rahatsızlığı yüzünden yaklaşık 5 gündür sete gelmediğini söyleyen Kaynarca, “iyi geçmiş ameliyatı, uyandıracaklarmış. İyi bir ameliyat olmuş. Tansiyona bağlı kanama olmuş, cerrahi müdahale ile halledilmiş. Zaten buraya da kendisi yürüyerek gelmiş. Hastayım dedikten sonra yatırılmış,” diye konuştu.

 

Ali Sürmeli’nin yakın arkadaşı olan ve pek çok projede birlikte görev alan Mahsun Kırmızıgül de hastaneye gelenler arasındaydı. Sürmeli’nin durumu ile konuşan Kırmızıgül “kalbimiz, gönlümüz onunla birlikteydi bugün. Benim çok sevdiğim bir abim. Yıllardır dostuz. Her filminde Ali Sürmeli bulundu. O Benim Ali abim, buradan ayrlırken mutlu ayrılıyorum. Umarım hiçbir şey olmaz,” dedi.