Ünlü oyuncu Robert Redford'un oğlu yaşamını kaybetti

Ünlü oyuncu Robert Redford'un oğlu yaşamını kaybetti

Ünlü oyuncu ve yönetmen Robert Redford’un oğlu James Redford yaşamını kaybetti. 58 yaşında olan ve babası gibi yönetmenlik izinden giden oğul Redford’un kanser nedeniyle yaşamını kaybettiği açıklandı.

Robert Redford İçin Üzücü Haber

Ünlü oyuncu ve yönetmen Robert Redford’un 58 yaşında olan oğlu James Redford yaşamını kaybetti. 84 yaşında olan Oscar sahibi Robert Redford’un izinden giderek hem film yönetmeni olan hem de ünlü bir aktivist olan oğul Redford, 16 Ekim Cuma günü California’daki evinde yaşama gözlerini yumdu. Ölüm haberini ise James Redford’un eşi Kyle Redford duyurdu. Eşi Kyle tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada: “Jamie bugün vefat etti. Kalbimiz kırık. Güzel ve dolu dolu bir yaşamı oldu ve çok sevildi. Onu çok özleyeceğiz. 32 yıllık eşi olarak birlikte büyüttüğümüz iki harika çocuğumuz olduğu için çok mutluyum. Son iki yılda onlar olmasaydı ne yapardık, bilmiyorum,” şeklinde konuştu.

Eşi Kyle Redford daha sonra The Salt Lake gazetesine de eşinin geçen yıl Kasım aylarında karaciğer nakli beklediği esnada teşhisi konulmuş olan karaciğerinde safra kanalı kanseri yüzünden yaşamını kaybettiğini belirtti.

James Redford Kimdir?

Babası gibi Hollywood dünyasında yer alan James Redford daha çok yönetmen olarak tanınıyordu. Yönetmenliğini üstlendiği filmler ise The Big Picture ya da Toxic Hot Seat gibi belgesellerdi. Sosyal konulara dikkat çekmeyi seven bir tarza sahip olan Redford, kariyeri boyunca pek çok küçük ya da büyük yapımda yer almıştı. Özellikle son filmi Playing for Keeps bu ayın başında prömiyer yapmıştı. Filmde oyun zamanlarının çocuklar ve yetişkinler için ne kadar sağlıklı ve yararlı olduğundan bahsediliyordu.

James Redford, Robert Redford’un üçüncü çocuğuydu. Robert Redford Hollywood’da iyi tanınan ve ünü dünyaya yayılmış oyuncuların başında geliyor. 1981 yılında Ordinary People filmi ile Oscar en iyi yönetmen ödülünü almış, 1974 yılındaki Belalılar filmiyle de en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştı. Redford’un günümüzde yaşı ilerlemesine rağmen çeşitli filmlerde rol almayı sürdürüyor. En son The Old Man & The Gun filminde rol almıştı.