Ünlü şarkıcı Mariah Carey'i ablası uyuşturucuya zorlamış

Ünlü şarkıcı Mariah Carey'i ablası uyuşturucuya zorlamış

ABD’li dünyaca ünlü şarkıcı Mariah Carey’in yaşamını anlatan kitap yakında raflardaki yerini alacak. Carey, kitabının tanıtımı için katıldığı bir televizyon programında ise ablasının kendisini 12 yaşında uyuşturucu kullanmaya ve seks işçisi yapmaya zorladığından bahsetti.

Seks İşçisi Olmaya Zorlamış
The Oprah Conversation isimli ünlü televizyon programına katılan şarkıcı Mariah Carey, yakında yayımlanacak olan The Meaning of Mariah Carey isimli kitabından bahsetti. Carey’in yaşamını anlatan bu kitap ünlü şarkıcının ne denli zor zamanlar yaşadığını da ortaya çıkarıyor. Kitabının en çarpıcı bölümlerinden bahseden ünlü yıldız, 12 yaşındayken ablası Allinson’ın kendisini seks işçisi yapmaya zorladığını belirtti. Carey ayrıca ablası Allinson ile ağabeyi olan Morgan hakkında da eski ablam ve eski ağabeyim ifadelerini sarf etti.

 

Ayrıca Carey, her ikisinin de yıllar boyunca kendisi hakkında yalanları ortaya attıklarını ve bu şekilde kendisine saldırıda bulunduklarını da söyledi. Carey’in ifadelerinde ayrıca ablasının kendisine zorla uyuşturucu kullandırmaya çalışması da dikkat çekti. Carey, 12 yaşındayken ablası Allinson kendisine zorla uyuşturucu vermeye çalıştığını, bu esnada da kendisini yaralayarak Carey’in bedeninde üçüncü dereceden yanıklar oluştuğunu iddia etti. Ağabeyini ise en üst noktada şiddet yanlısı olarak tarif eden Carey, ablasından da travmatik diye bahsetti.

 

Mariah Carey Kimdir?
Mariah Carey, 1970 yılında ABD’de doğmuştur. Dünyaca ünlü olan şarkıları tarafından sevenleri açısından Songbird Supreme olarak bilinmektedir. Özellikle ıslık nota olarak bilinen beş oktavlık şarkı türünün en bilindik isimleri arasındadır. 1990 yılında giriş yaptığı müzik piyasasında kısa sürede ünlü olmuş ve haftalar boyunca en çok satanlar listesinde yer almıştır. O dönemden itibaren peş peşe albümler yayınlamış ve müzik dünyasında kalıcı bir isim haline gelebilmiştir. Özellikle çeşitli filmlerde kullanılan şarkıları kendi ününü daha fazla arttırmıştır.